"Ще один провокаційний крок": Кислиця про заяву РФ щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі

"Ще один провокаційний крок": Кислиця про заяву РФ щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі

ООН, Сергій Кислиця
. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. Фото: AP

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав провокацією заяви президента РФ Володимира Путіна про наміри розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Про це він сказав на засіданні Радбезу ООН, ініційованого Україною.

"Україна просила про скликання цього засідання після нещодавньої заяви РФ про наміри розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі — не ядерної держави, відповідно до договору про нерозповсюдження. Це і ще один провокаційний крок кримінального режиму Путіна, який порушив базові принципи договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також усі міжнародну систему в цілому", — сказав дипломат.

За словами Кислиці, такі наміри викликають особливі занепокоєння міжнародної спільноти, оскільки Росія виступає з такими заявами на тлі неспровокованої війни, яку вона розв'язала проти України.

Читайте також: Ядерна зброя Росії в Білорусі. Засідання Радбезу ООН — наживо

"Ядерний шантаж є одним із засобів, які Росія використала від початку вторгнення. На додачу до обстрілів, захоплення українських ядерних установок, тепер створює ядерні загрози на світовому рівні. Уже понад 400 днів після початку війни і Росія показала свою неспроможність виграти на полі бою. І у відчайдушній спробі уникнути неуникного — військової поразки в Україні — Росія знову починає розмахувати своєю ядерною зброєю", — сказав він.

Український постпред зазначив, що Росія зараз готова зруйнувати усю систему ядерного роззброєння і нерозповсюдження.

"Кремль погрожує світові ядерним апокаліпсисом. Як нещодавно сказав один із поплічників Путіна. натомість Кремлю потрібно припинити всі порушення статуту ООН і повернутися в тенета міжнародного права. У поточній заяві ми побачили ще одне підтвердження того, що ті папери, які Путін підписує, для нього нічого не означають", — сказав Кислиця.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також

"Взяв у заручники": Данілов відповів на заяву Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

"Якщо це трапиться — безумовно, будуть наслідки" — речник ЄС про ядерну зброю в Білорусі

США і Британія в ООН відреагували на намір РФ розмістити ядерну зброю у Білорусі

На початок