Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні
. Фото: fhm / Getty

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Про це повідомляє Welt.

"Заява президента Росії Володимира Путіна про розміщення ядерної зброї у сусідній Білорусі викликала критику з боку уряду Німеччини. Увечері у міністерстві закордонних справ у Берліні заговорили про "подальшу спробу ядерного залякування", — йдеться у повідомленні.

"Порівняння президента Путіна зі спільними ядерними місіями НАТО вводить в оману і не може бути виправданням кроку, оголошеного Росією", — заявили в МЗС країни.

В уряді Німеччини також нагадали, що Білорусь на міжнародному рівні неодноразово зобов'язувалась не розміщувати атомну зброю на своїй території.

Водночас Міністерство оборони США заявило, що слідкує за ситуацією, повідомляє видання. Пентагон заявив, що немає жодних причин змінювати свою політику щодо ядерних озброєнь, а також немає жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

Раніше Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Що відомо про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Читайте також

Росія будує ядерне сховище у Білорусі, Міноборони України закликало до інформаційної тиші. 396 день війни. Онлайн

На початок