Росія переважає Україну в повітрі у 5-6 разів, тому Україна потребує багатоцільових винищувачів F-16, які можуть вражати повітряні, наземні, надводні цілі.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
"РФ переважає нас в рази, в 5-6 разів. Це лише те угруповання, яке сьогодні розташоване на тих 40 летовищах довкола України, в окупованому Криму. Крім того, технологічно вони вищі в кілька разів. Вони провели глибоку модернізацію літака Су-27, сьогодні це Су-30, а також є версія Су-35, є винищувач-бомбардувальник Су-34, і те, що вони застосовують з тих літаків – це нова загроза", — зазначив Ігнат, додавши, що РФ майже щодня випускає по Україні близько 10 керованих авіаційних бомб, не входячи в зону ураження української ППО.
Речник зазначив, що МіГ-29, які Україна отримує від Словаччини та Польщі, покращують спроможності Повітряних сил ЗСУ, однак вони морально застарілі та мають слабкі технічні характеристики. Водночас він наголосив, що F-16, які пройшли кілька етапів модернізації, "вкрай потрібні Україні".
"F-16, який є ровесником МіГ-29, пройшов кілька етапів глибокої модернізації. Це включає в себе заміну основного обладнання: це бортова РЛС, яка бачить далеко, і плюс до цього широкий спектр озброєння – крилаті ракети, керовані авіаційні ракети, здатні вражати повітряні, наземні, надводні цілі – все є у літака F-16. Саме тому нам потрібен такий багатоцільовий літак. МіГ-29, який нам передають партнери, не має цього. Там пройшла невелика модернізація системи зв’язку, системи навігації, системи "свій-чужий" і зрештою все. Але ми розуміємо, що це перший крок, і ми дякуємо партнерам за таку підтримку", — сказав Юрій Ігнат.
Коментуючи питання підготовки українських пілотів, він повідомив, що вже є пілоти, які завершили навчання у застосуванні F-16, однак не менш важлива підготовка техдокументації, інженерів, які будуть обслуговувати F-16.
"Так само важлива адаптація інфраструктури українських аеродромів", — зауважив Ігнат.
Польща та Словаччина планують передати Україні 33 літаки МіГ-29: з них 20 Київ має отримати від Варшави, 13 — від Братислави.
23 березня Словаччина відправила в Україну перші чотири літаки МіГ-29.
3 квітня з Польщі в Україну також прибуло кілька літаків-винищувачів МіГ-29.
Чи отримає Україна західні винищувачі
У січні 2023-го міністр оборони України Резніков повідомив, що "надіслав Санта-Клаусу листівку зі списком побажань, і винищувачі також у цьому списку".
Глава МЗС Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони України винищувачів F-16.
16 січня президент США Байден заявив, що США не передають Україні F-16. Водночас Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Штати можуть передати Україні винищувачі F-16 або дати "зелене світло" на їхній реекспорт.
Також Британія та Німеччина заявили, що поки що не розглядають можливість передачі Україні винищувачів.
На девʼятому "Рамштайні", де очікувався розгляд питання авіації для України, партнери вирішили надати Україні більше боєприпасів, ППО та підзвітності.
18 лютого повідомлялось, що Польща розгляне передачу Україні літаків МіГ-29.
Читайте також
Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції
З Польщі в Україну прибуло кілька винищувачів МіГ-29 — Пшидач
"Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України
"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик
Міністерка оборони Нідерландів про F-16 для України: Це щось таке, що вимагає часу