Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції

Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції

Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції
. Український винищувач Су-27 / Фото: Getty Images

Польща виступає за те, щоби на Мюнхенській конференції з безпеки західні лідери не просто обговорили можливість надання Україні винищувачів, а ухвалили одностайне рішення з цього питання. Польща не хоче діяти окремо.

Про це в інтерв'ю газеті Frankfurter Rundschau посол Польщі в Німеччині Даріуш Павлось, повідомляє Польське Радіо.

"Щодо винищувачів, то Польща не хоче діяти окремо. Ми вважаємо, що таке рішення має бути ухвалене західними союзниками одноголосно. На нашу думку, різноманітні можливості консультації слід використовувати якнайшвидше. Політика вагань і зволікань, як це було з танком Leopard 2, є контрпродуктивною. У нас є приказка: швидко даєш — двічі даєш", — сказав він.

Дипломат зазначав, що влада Польщі запропонувала главам держав і урядів, які зберуться на Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбудеться 17-19 лютого, не тільки обговорити це питання, а й ухвалити рішення.

"Ми віримо, що президент Польщі Дуда, президент Франції Макрон і канцлер Шольц могли б зустрітися там у формулі Веймарського трикутника, щоб показати, що найважливіші європейські прихильники України солідарні", — сказав Павлось.

Він також наголосив, що польська сторона "завжди готова до двосторонніх розмов з Німеччиною".

"Польща має кілька десятків радянських винищувачів, як МІГ-21, так і СУ-22. Але, як я вже сказав, ми хочемо єдиного підходу до цього питання з нашими партнерами в ЄС і НАТО", — сказав посол.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-16 та F-16.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.

При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.

26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.

30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Який мінімум техніки потрібен Україні для звільнення своєї території: розповідає військовий експерт

На початок