"Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України

"Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України

"Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України
. Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Getty Images

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що надання зброї — це процес, що розвивається і військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

Про це Блінкен сказав під час спільної пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом відповідаючи на питання про перспективу надання Україні західних винищувачів.

Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив, що йдеться про "процес, що розвивається".

"Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найефективнішим сьогодні", — сказав він.

За словами Блінкена, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

"Ми завжди хотіли переконатися, що Україна має у своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, — сказав він.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-16 та F-16.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.

При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.

26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.

30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.

Читайте також

Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції

Кулеба назвав пріоритети України на Мюнхенській безпековій конференції

Сунак доручив перевірити, які бойові літаки Британія може передати Україні

На початок