Охочих незаконно виїхати з України значно поменшало — ДПСУ

Охочих незаконно виїхати з України значно поменшало — ДПСУ

Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Кількість людей, які намагалися незаконно перетнути кордон України від початку повномасштабного вторгнення Росії значно зменшилась. Одразу після 24 лютого 2022 року прикордонники затримували по 60-70 людей на добу, які групами слідували через кордон. На сьогодні в середньому затримується 20-30 охочих незаконно покинути Україну.

Про це у телемарафоні "Єдині новини" сказав речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

"Після 24 лютого 2022 року на державному кордоні ми почали фіксувати певне збільшення спроб незаконного перетину кордону. В першу чергу, чоловіками-українцями у віці 18-60 років. Цій категорії громадян обмежено виїзд за межі України", — сказав Андрій Демченко.

Відповідно до постанови уряду №57, яка регламентує порядок перетину державного кордону, є виключення, хто з цієї категорії громадян при наявності умов перетину кордону і необхідних документів можуть слідувати за кордон.

За словами речника ДПСУ "приріст, який відбувся після початку повномасштабної війни спонукає людей до незаконних подорожей". Але зараз кількість охочих незаконно потрапити за кордон зменшилась у два рази.

"Тоді ми затримували вдень десятками — інколи по 60-70 людей за добу, які групами слідували через кордон. Зараз за добу в середньому 20-30 людей. Але це і по "зеленій ділянці" кордону, тобто поза межами пунктів пропуску", — каже Демченко.

Він зауважив, що ДПСУ протидіє незаконному перетину кордону і на пунктах пропуску.

"Коли громадяни слідують через пункти пропуску, тобто на легальних каналах в'їзду-виїзду, але намагаються використати підроблені документи", — сказав Андрій Демченко.

7 березня ДПСУ повідомляла, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прикордонники затримали більше ніж 11 тисяч порушників кордону. Вони намагалися виїхати поза пунктами пропуску. Ще понад 4 тисячі намагалися виїхати за підробленими документами.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні триває мобілізація. 7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого. Це вже шосте голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

Артистам ускладнили виїзд за кордон? Наслідки скандалу із Щегелем і Голубковим. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

СБУ викрила нові схеми ухилення від мобілізації: серед затриманих — чиновник Міноборони

Вісім вбитих, шестеро поранених військових РФ. Прикордонники розповіли про бої у Бахмуті

Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування

Україна та Молдова домовилися про спільний контроль у залізничному пункті пропуску на Одещині

"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова

Вибір редакції

На початок