За рік прикордонники затримали понад 11 тисяч порушників кордону — Демченко

За рік прикордонники затримали понад 11 тисяч порушників кордону — Демченко

Андрій Демченко
. Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прикордонники затримали більше ніж 11 тисяч порушників кордону. Вони намагалися виїхати поза пунктами пропуску. Ще понад 4 тисячі намагалися виїхати за підробленими документами.

Про це на брифінгу повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

"Найбільше ми затримуємо на ділянках кордону з Румунією та Молдовою. Загалом з 24 лютого на зеленій ділянці кордону було затримано понад 11 тисяч таких порушників. Ще 4100 порушників було зупинено в пунктах пропуску під час спроби виїхати за підробленими документами та в інший незаконний спосіб", — сказав Демченко.

За його словами найбільша кількість тих, хто намагався незаконно перетнути кордон за підробленими документами фіксувалась на кордоні з Угорщиною та Польщею.

Водночас речник ДПСУ зазначив, що на цей час кількість людей, які намагаються незаконно перетнути кордон, в тому числі поза межами пунктів пропуску, істотно зменшилась.

Андрій Демченко застеріг порушників не намагатись незаконно перетинати кордон, оскільки за це передбачена адміністративна, а в окремих випадках кримінальна відповідальність.

Він також повідомив, що ДПСУ спільно з правоохоронцями проводять необхідні спеціальні заходи з викриття груп, які сприяють незаконним подорожам і переправленням людей через кордон.

"Припинено діяльність понад 140 протиправних груп, які організовували незаконні мандрівки для тих, хто хоче у незаконний спосіб залишити межі України. А правоохоронними органами було розпочато майже 2400 карних проваджень. Це дані від початку повномасштабної війни", — підкреслив Демченко.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

Дев'ятьох українців та одного громадянина РФ затримали поблизу кордону зі Словаччиною на Закарпатті

Через Тису до ЄС. На Закарпатті затримали п'ятьох чоловіків за спробу незаконного перетину кордону

Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування

На початок