Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування

Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування

Опитування
Люди прибувають поїздом на вокзал, Перемишль, Польща, 30 вересня 2022 року.
Люди прибувають поїздом на вокзал, Перемишль, Польща, 30 вересня 2022 року. Фото: Artur Widak/Anadolu Agency/Getty Images

Половина українців, яка виїхала з України після повномасштабного вторгнення Росії планують повертатися додому тільки по закінченню війни.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

"Половина тих, хто виїхав, планують повертатися додому тільки по закінченню війни", — йдеться в результатах опитування. Зазначається, що 16% опитаних українців змінили місце проживання з 24 лютого 2022 року. 12% виїжджали, але вже повернулися додому, 10% планують повернутися найближчим часом, 23% — перечікують, 11% не планують повертатися додому.

72% не змінювали своє місце проживання.

Серед мешканців територій, близьких до бойових дій (південь-схід) дві третини сьогодні проживають поза своїми домівками.

Майже 90% опитаних не змінювали місце проживання у зв’язку з обстрілами інфраструктури, 8% — виїхали та проживають поза домом з цієї причини, 5% — виїжджали і вже повернулися.

Опитування проводилось серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. Терміни проведення: 23-26 грудня 2022 р.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова

На початок