Артистам ускладнили виїзд за кордон? Наслідки скандалу із Щегелем і Голубковим. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Артистам ускладнили виїзд за кордон? Наслідки скандалу із Щегелем і Голубковим. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Стендап-комік Андрій Щегель
Стендап-комік Андрій Щегель, фото: Facebook Щегеля

Через стендапера Андрія Щегеля і режисера Тараса Голубкова Мінкульт посилив правила виїзду за кордон для артистів. Гурт The Hypnotunez не змогли виїхати за кордон на концерти. Учасникам гурту Kazka спочатку відмовили у виїзді на виступ у Лондоні. Під питанням майбутній промотур гурту Tvorchi на Євробаченні-2023.

Що відбувається, як реагують на заборони митці та користувачі соцмереж – дивіться у випуску COOL'ТУРИМО з Анастасією Солод.

Що відомо про скандал із виїздом за кордон коміка Андрія Щегеля

4 березня український стендап-комік Андрій Щегель в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту.

Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співвітчизники змушені гинути на фронті.

Міністерство культури своєю чергою заявило, що сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється.

"Зазначена особа, яка порушила надане їй право виїзду за кордон, перебувала в складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл. Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану, в час, коли переважна більшість свідомих чоловіків залишаються країні та готові воювати за збереження нашої держави", — підкреслили в міністерстві.

Відтак Мінкульт обіцяє ініціювати спільно з правоохоронними органами посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.

Що відомо про ситуацію з Тарасом Голубковим

Український режисер Тарас Голубков, ймовірно, продовжив працювати з російськими артистами – зокрема брав участь у зйомках кліпу російської співачки Клави Коки. Про це першим ще 8 березня повідомило видання МУЗВАР.

Видання стверджує, що у Голубкова був дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики. Про його участь у зйомках стало відомо через пост актора Сергій Главчев, який у своєму пості у Facebook згадав його як творця кліпу, але згодом виправив публікацію, видаливши графу про Тараса.

Пізніше пресслужба МКІП у коментарі для видання KP.UA підтвердила, що Голубкову було видано дозвіл на тимчасовий виїзд з 14 по 30 листопада 2022 року. Режисер подав заяву, зазначивши, що їде на зйомки документального фільму про війну в Україні "The War Diary".

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів із 19 лютого.

На початок