Україна закликала РФ оприлюднити всі списки українців, які перебувають у полоні

Україна закликала РФ оприлюднити всі списки українців, які перебувають у полоні

Україна закликала РФ оприлюднити всі списки українців, які перебувають у полоні
. Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова. Фото: Уніан

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, яку було виключено з Міжнародного інституту омбудсмана (IOI), виступила з черговою пропагандистською заявою. У ній вона вкотре звинуватила Україну в небажанні обмінювати українських військовополонених і нібито на підтвердження своїх слів виклала список зі 133 прізвищами полонених.

Про це йдеться у повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

"Україна використовує всі можливості для повернення наших військових. Тетяна Москалькова ігнорує неодноразові спроби омбудсмена України Дмитра Лубінця, а також міжнародних гуманітарних організацій налагодити конструктивний діалог, демонструє відсутність самостійної поведінки та є лише інструментом російської пропаганди", — заявили у Координаційному штабі.

У штабі відзначили, що "єдиний позитив у таких провокаціях – оприлюдненням списків росіяни опосередковано підтверджують перебування українських громадян у неволі".

"Пропонуємо пані Москальковій наступного разу оприлюднити всі списки українців, які знаходяться у ворожому полоні: інформацію, яку держава-агресорка старанно приховує від України та міжнародних організацій", — йдеться в повідомленні.

У штабі також нагадали, що 25 лютого Тетяна Москалькова потрапила до санкційного списку Євросоюзу за заперечення факту фільтраційних заходів, які проводила Росія на окупованих українських територіях.

І зазначили, що РФ утримує цивільних заручників, некомбатантів. Тобто осіб, які служать у Збройних силах України, але не беруть участі в бойових діях.

"Йдеться про музикантів військових оркестрів, медиків і капеланів, а також важкохворих та поранених захисників та захисниць. Їх усіх має бути негайно звільнено без жодних додаткових умов", — наголошують у Координаційному штабі.

24 березня Україна в односторонньому порядку передала РФ важкопоранених полонених, стан яких дозволяв транспортування. Це не обмін військовополоненими, а саме репатріація: повернення важкопоранених полонених без жодних умов, як це передбачає міжнародне гуманітарне право.

"Замість того, щоби зробити аналогічні реальні кроки згідно з міжнародним гуманітарним правом, Росія за допомогою інформаційних вкидів намагається дискредитувати українські структури та організації, які займаються обміном", — заявили у Координаційному штабі.

29 березня омбудсменка РФ Тетяна Москалькова заявила, що співробітники апарату уповноваженого з прав людини у Росії у березні зустрічалися з українськими колегами в Женеві. Про це повідомляли російські ЗМІ.

"Ми востаннє зустрічалися не в Анкарі у січні цього року, а ось буквально вже цього місяця мої співробітники були у Женеві, де відбулася зустріч, обмін списками, предметна розмова з апаратом українського омбудсмана Дмитра Лубінця", — сказала Москалькова.

Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ

У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному станом на початок січня 2023 року повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові і цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові і цивільні)", — зазначила вона.

Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України й Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Читайте також

Другий рік у російському полоні: історія прикордонника-медика з острова Зміїний

"Ці емоції словами не передати". Донька бійчині з Кривого Рогу підтвердила, що її матір звільнили з російського полону

Це шкодить обміну: Лубінець закликав не називати публічно прізвища полонених

5 українських рятувальників перебувають у полоні — голова ДСНС

Повернулася з полону РФ і виховує сина побратима у Львові: історія парамедикині Тетяни Васильченко

10 місяців російського полону — історія військового, який їв яблуко після обміну. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок