Це шкодить обміну: Лубінець закликав не називати публічно прізвища полонених

Це шкодить обміну: Лубінець закликав не називати публічно прізвища полонених

Це шкодить обміну: Лубінець закликав не називати публічно прізвища полонених
. Фото: УНІАН

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець закликав родичів військовополонених не називати їхніх прізвищ, щоб не ускладнювати роботу з їх повернення додому. Про це омбудсмен сказав в етері телемарафону.

"Треба казати про те, що РФ тримає наших героїв і героїнь. Але як тільки ви називаєте конкретні прізвища — ви маєте зрозуміти, що це ускладнює нам нашу роботу (з їх повернення — ред.). Привертайте увагу до процесу, до того, що РФ порушує Женевські конвенції не називаючи конкретних прізвищ", — заявив Лубінець.

Омбудсмен також зазначив, що не можна говорити про кількість українських полонених, бо Росія може це використати не на користь процесу їх повернення.

Раніше Лубінець повідомив, що у російському полоні залишаються близько 800 важкопоранених українських військових, які мають повернутися в Україну відповідно до Женевської конвенції.

Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ

У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові і цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові і цивільні)", — зазначила вона.

Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України і Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Лубінець зазначив, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

17 січня Тетяна Москалькова заявила, що не обговорювала з українським колегою Дмитром Лубінцем обмін полоненими. Вона додала, що такі питання — компетенція Міноборони Росії.

"Здивована публікаціями про можливі обміни полоненими між Росією та Україною, які поширилися у ЗМІ та соцмережах і в яких з київської сторони фігурує 800 осіб, а з російської – 200. У моїх переговорах з омбудсменом України Дмитром Лубінцем в Анкарі ніколи не йшлося про обміни, і я завжди роблю акцент на тому, що ці питання перебувають у компетенції Міністерства оборони Росії", — повідомила на своєму Telegram-каналі.

Також Москалькова зазначила, що вважає такий "нерівноцінний обмін" несправедливим.

Читайте також

В Україну прибули аудитори військової допомоги зі США, уряд заборонив виїзд чиновників за кордон. 339 день війни. Онлайн

На початок