5 українських рятувальників перебувають у полоні — голова ДСНС

5 українських рятувальників перебувають у полоні — голова ДСНС

Ексклюзивно
У Харкові рятувальники загасили пожежу у підвалі житлового будинку. Березень 2023 р.
Рятувальники на Харківщині. Ілюстративне фото. Джерело: ДСНС Харківщини

Станом на зараз 5 українських рятувальників перебувають у російському полоні. Про це в інтерв’ю журналістці Суспільного Олені Ремовській розповів голова ДСНС Сергій Крук. Загинули 68 рятувальників та пораненими залишаються 201 рятувальник, додав Крук.

Говорячи про часті обстріли саме підрозділів ДСНС та підрозділів, які працюють на ліквідації наслідків, Крук зауважив, що рятувальники підпадають під захист Женевської конвенції.

“Ми не є тими підрозділами, які беруть участь у бойових діях, в кого є зброя і так далі”, — сказав Крук.

Він додав, що в ДСНС  мали надію, що рятувальники не будуть гинути, що рятувальників не будуть розстрілювати, брати в полон. Але в перші дні повномасштабної війни зрозуміли, що російський агресор зневажає міжнародні норми і правила.

“Тому на сьогоднішній день, і це дивує наших колег європейців, загинули 68 рятувальників та пораненими залишаються 201 рятувальник”, — сказав Крук.

Він розповів, що коли рятувальники спільно із поліцією проводили евакуаційні заходи в Ірпені та Бучі, їх брали в полон та забирали техніку ДСНС. Під час евакуаційних заходів у Маріуполі та на території Запорізької області окупанти також відбирали техніку, розстрілювали техніку, брали в полон.

“На сьогоднішній день у нас 5 рятувальників перебуває в полоні”, — сказав Крук.

Читайте також: "Ми мали надію, що рятувальників не будуть розстрілювати, брати в полон" — голова ДСНС

За період повномасштабної війни Державна служба з надзвичайних ситуацій України втратила понад 1700 пожежних автомобілів, а також понад 300 пожежних частин і більш ніж 700 будівель ДСНС різного типу. Про це розповів голова ДСНС Сергій Крук.

Читайте також

Нічна атака дронами з боку РФ, США поставлять танки Abrams до осені. 392 день війни. Онлайн

Голова ДСНС розповів, скільки пожежних машин і будівель втратили рятувальники

На початок