Іспанія наступного тижня відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4

Іспанія наступного тижня відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4

танк Leopard 2
Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес (друга ліворуч) відвідує завод, де випробовують танки Leopard 2 для України, Севільї, Іспанія, 23 березня. Фото: Twitter / МО Іспанії

Іспанія відправить в Україну першу партію сучасних бойових танків Leopard 2A4 до кінця наступного тижня. Про це повідомляє міністерство оборони Іспанії.

Шість танків пройшли останні випробування на збройній фабриці поблизу Севільї на півдні Іспанії.

Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес 23 березня відвідала завод і повідомила, що незабаром туди прибудуть для перевірки та випробувань ще чотири танки Leopard, призначені для України.

Раніше в Міноборони повідомляли, що перша група українських військових, яка навчилася керувати іспанськими танками, завершує навчання на військовій базі на півночі Іспанії.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

Вибір редакції

На початок