Рішення за президентом: Резніков прокоментував можливість відставки з посади Міністра оборони

Рішення за президентом: Резніков прокоментував можливість відставки з посади Міністра оборони

Рішення за президентом: Резніков прокоментував можливість відставки з посади Міністра оборони
. Міністр оборони України Олексій Резніков під час брифінгу щодо невідкладних заходів з забезпечення обороноздатності країни, у Києві, 7 листопада 2022 року, фото: УНІАН

Міністр оборони України Олексій Резніков під час спілкування з журналістами сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, тож він готовий до того, що може відбутися його звільнення.

"Рішення бути мені Міністром оборони або не бути приймає одна людина — це Верховний головнокомандувач, президент України Володимир Зеленський. Згідно з Конституцією він дає подання на призначення, а Верховна рада призначає. Тому, тільки за рішенням президента України я буду приймати ті чи інші рішення, а далі, знову ж таки, робити те, що мені запропонує президент", — заявив він.

Водночас Резніков зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України. Він висловив сподівання, що його фах юриста дозволить Україні "не просто перемогти у війні, а ще потім покарати військово-політичне керівництво РФ".

Інформація про можливу відставку Резнікова з'явилася на тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони.

Раніше заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку. Міністр підтримав його звільнення. Згодом Шаповалов отримав підозру від Державного бюро розслідувань.

Водночас Резніков сказав журналістам, що підозра не стосується харчування, а стосується абсолютно інших ситуацій, і з цим розбираються правоохоронці.

Читайте також: Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни

Чинний голова оборонного відомства також повідомив, що буде створена робоча група з-поміж активістів антикорупціонерів по створенню громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони з метою отримання додаткової експертизи від громадськості.

За словами Резнікова, антикорупційне управління Міноборони станом на зараз не впоралося з очікуваннями, які були на нього покладені, то управління потребує перезавантаження.

"Ми мали зустріч з двома комітетами Верховної Ради — профільний наш комітет і антикорупційний, і домовилися, що потрібно виписувати оновлене законодавство, яким усе ж таки внормувати закупівлі в секторі безпеки та оборони. З одного боку під час воєнного часу, захищаючи інтереси безпеки, але паралельно, даючи можливість все ж таки робити більш публічними такі закупівлі", — додав міністр.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

Читайте також

Скандал із закупівлями харчів для військових: у Раді заслухали пояснення Міноборони

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Бронежилети для війська: СБУ повідомила про викриття ексначальника департаменту Міноборони на розтраті понад 100 млн грн

ДБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень

На початок