Уряд призначив першого заступника міністра оборони та інших посадовців

Уряд призначив першого заступника міністра оборони та інших посадовців

Важливо
Олександр Павлюк
. Олександр Павлюк. Фото: Суспільне

Уряд на своєму засіданні 14 лютого призначив нового першого заступника міністра оборони. Ним став генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Про це у телеграм написав представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук.

Також відбулися інші призначення та звільнення.

Призначено:

 • Драп’ятого Богдана Євгеновича заступником Міністра внутрішніх справ України;
 • Павліченко Катерину Володимирівну заступником Міністра внутрішніх справ України;
 • Сергєєва Олексія Олексійовича заступником Міністра внутрішніх справ України;
 • Тетерю Василя Михайловича заступником Міністра внутрішніх справ України;
 • Тимченка Леоніда Леонідовича заступником Міністра внутрішніх справ України;
 • Ящук Інну Петрівну державним секретарем Міністерства внутрішніх справ України;
 • Музиченка Станіслава Валерійовича першим заступником Голови Державної регуляторної служби України;
 • Яблонську Лесю Леонідівну заступником Голови Державної регуляторної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
 • Липового Олега Олександровича заступником Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Звільнено:

 • Руснака Івана Степановича з посади першого заступника Міністра оборони України;
 • Гайдука Олега Васильовича з посади заступника Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
 • Котія Олександра Юрійовича з посади заступника Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
 • Ворону Юлію Миколаївну з посади першого заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;
 • Посполітака Анатолія Григоровича з посади заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України.

Олександр Павлюк — генерал-лейтенант ЗСУ. Після початку повномасштабного вторгнення РФ відповідав за оборону Київщини, у березні-травні очолював Київську обласну військову адміністрацію. До початку повномасштабного вторгнення командував Операцією Обʼєднаних сил.

Читайте також: "Навколо Києва декілька рубежів оборони протяжністю близько тисячі кілометрів" — генерал-лейтенант Павлюк

Напередодні стало відомо, що відтепер посаду першого заступника міністра оборони може обіймати військовий. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ №76/2023 у понеділок, 13 лютого.

Документ вносить зміни до указів президента від 3 травня 2017 року № 126/2017 та від 5 травня 2020 року № 166/2020.

Відповідно до внесених змін, першим заступником міністра на період дії правового режиму воєнного стану можуть стати генерал-лейтенант та віце-адмірал. До цього, відповідно до постанови Кабміну від 26 листопада 2014 р. N 671, на посаду першого заступника міністра оборони призначали цивільних осіб.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков анонсував нові призначення у Міноборони. Згодом про подання відповідних кандидатур Резніков написав у Facebook.

 • На посаду першого заступника міністра подано кандидатуру Героя України, генерал-лейтенанта Олександра Павлюка.
 • На посаду заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації відомого волонтера з бекграундом у сфері ІТ, а останнім часом журналіста-документаліста Віталія Дейнегу.
 • На посаду заступника міністра з питань європейської інтеграції відомого медійника Андрія Шевченка, який одночасно має успішний досвід роботи у Парламенті, а також на посаді посла України у Канаді.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони з'явилася інформація про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра.

Резніков прокоментував можливе рішення щодо своєї відставки. Він сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, однак зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України. Він також висловив сподівання, що його фах юриста дозволить Україні "не просто перемогти у війні, а ще потім покарати військово-політичне керівництво РФ".

На початок