Перейти до основного змісту
Дослівно повторюють тези російської пропаганди: МЗС прокоментувало заяви грузинської влади щодо України

Дослівно повторюють тези російської пропаганди: МЗС прокоментувало заяви грузинської влади щодо України

Дослівно повторюють тези російської пропаганди: МЗС прокоментувало заяви грузинської влади щодо України
. Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що МЗС "категорично відкидає" заяви грузинської влади щодо того, що Україна нібито втручалась у внутрішні справи Грузії.

"Майже дослівно повторюючи тези російської пропаганди, представники грузинської влади звинуватили Україну в підготовці державного перевороту в Грузії, втягуванні її у війну з Росією, надсиланні сил для розпалювання громадянської війни. Ми категорично відкидаємо подібні інсинуації, які не мають нічого спільного із реальністю", — написав Ніколенко.

Він зазначив, що грузинська влада "не там шукає ворога", і висловив переконання, що заяви грузинських політиків не зможуть похитнути міцні відносини дружби українського та грузинського народів.

Читайте також: "Буде як на Майдані": що відбувається в Грузії та які причини протестів, окрім закону про іноагентів

"Ми високо цінуємо підтримку грузинів в той час, коли українці боряться за свою незалежність. Зі свого боку, Україна була і залишатиметься другом грузинського народу, якому бажаємо не зупинятися в розбудові європейського майбутнього", — додав речник українського МЗС.

Раніше прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі в ефірі телеканалу Imedi розкритикував президента України Володимира Зеленського за підтримку протестів та заявив про втручання у внутрішні справи.

"Коли людина, яка воює, виходить і відповідає на деструктивну акцію, яку проводять кілька тисяч людей тут, це прямий доказ того, що ця людина залучена, мотивована, щоб тут щось сталося", — заявив Гарібашвілі.

Що відомо про протести у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести через підтримку парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".

У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, станом на ранок 8 березня затримали 66 людей.

До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.

Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" які розпочалися у 7 березня відновилися 8 березня.

8 березня масові протести продовжилися. 9 березня у Грузії, зокрема у столиці Тбілісі, Кутаїсі та Батумі, проходили вже мирні акції-мітинги.

Станом на вечір 9 березня 132 затриманих під час протестів у Грузії відпустили, одна людина залишалася під вартою за звинуваченням у нападі на поліцейського.

10 березня парламент Грузії відхилив у другому читанні закон про "іноагентів". Один депутату проголосував "за", 35 "проти".

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.

Читайте також

Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС

"Він написаний під диктовку Москви". Президентка Грузії підтримала протестувальників проти закону про "іноагентів"

Топ дня

Вибір редакції

На початок