Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС

Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС

Міністерство закордонних справ України
Міністерство закордонних справ України. Фото: Уніан

Міністерство закордонних справ України уважно стежить за подіями у Тбілісі та підтримує народ Грузії у його прагненні продовжити розбудову європейського майбутнього країни.

Про це йдеться у коментарі щодо масових протестів у Тбілісі, оприлюдненому на сайті МЗС.

"Як держава, яка прагне здобути членство в Європейському Союзі, Грузія має неухильно гарантувати громадянам їхні основоположні права та свободи, зокрема право на мирний протест", — йдеться у повідомленні МЗС України.

У МЗС зауважили, що взяли до уваги намір президентки Грузії Саломе Зурабішвілі ветувати закон про так званих "іноземних агентів", ветувати закон і підтримало позицію ЄС, за якою проект закону в поточній редакції суперечить європейським цінностям.

Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" які розпочалися у 7 березня відновилися сьогодні.

Що відомо про початок протестів у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести на тлі підтримки парламентом законопроекту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу". Поліція почала розганяти учасників акції, застосовуючи водомети та сльозогінний газ, повідомляє Перший канал грузинського телебачення.

Міністерство внутрішніх справ країни закликало протестувальників розійтися і попередило, що "передбачені законом заходи будуть застосовані проти протестувальників з метою відновлення порядку та встановлення громадського порядку".

Ситуація біля парламенту Грузії стала напруженою після закінчення пленарного засідання і частина протестувальників перемістилася до входів будівлі, звідки депутати мають залишити законодавчий орган.

"Поліція розганяє мирний протест водометами. Під струю води потрапила дівчина з прапором Євросоюзу. МВС Грузії заявило, що акція прийняла насильницький характер", — йдеться у дописі російського телеканалу "Дождь".

"Попри численні попередження з боку МВС, учасники мітингу продовжували насильницькі дії, не підкоряючись вказівкам поліції, після чого правоохоронці застосували силу та спеціальні засоби", — прокоментували ситуацію у міністерстві внутрішніх справ Грузії.

Відомство закликало організаторів та учасників акції дотримуватись правопорядку та виконувати законні вимоги поліції.

"Під час акції будь-яке порушення закону супроводжуватиметься негайним реагуванням поліції та буде негайно попереджено в межах закону", — йдеться в дописи МВС Грузії на Facebook.

У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, затримали 66 людей.

До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.

Читайте також

У Грузії відновились протести проти закону "про іноагентів". Що відбувається

На початок