У столиці Грузії Тбілісі сьогодні 8 березня відновилися масштабні акції протесту проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів". Раніше опозиція пообіцяла організовувати демонстрації щодня.
Як пишуть місцеві у соціальних мережах, основна акція запланована на 19:00 за місцевим часом, однак біля будівлі грузинського парламенту ще раніше зібралось близько тисячі людей.
Станом на 19: 30 за грузинським часом місцеві повідомляють про кілька тисяч учасників демонстрації біля парламенту у Тбілісі. Онлайн-трансляцію можна подивитися за посиланням.
Станом на 20:00 за місцевим часом кількість протестувальників біля грузинського парламенту сягнула десяти тисяч. Пролунав гімн Європейського Союзу.
Водночас у столиці країни відбувся "жіночий марш" проти закону "про іноагентів".
Як пишуть користувачі Twitter, жіночі марші відбуваються також у Кутаїсі, Горі, Ахалкалакі, Зугдіді та Телаві.
"Цьогорічне гасло 8 березня: "Ні тотальному контролю", "Ні російському закону", — пишуть місцеві ресурси.
Також мирна акція "За Євроінтеграцію" та проти закону "про іноземних агентів" відбулася в Батумі. За інформацією очевидців, у ній взяли участь близько тисячі людей, серед них багато студентів. Було чутно лозунги "Росія — окупант" та "Не вистачало ще у Москви питати".
Місцевих закликають привезти протестувальникам у Тбілісі та інших містах питну воду і респіратори.
Соціальний простір "Antizona" вже пообіцяв допомогу протестувальникам: в разі необхідності волонтери допоможуть демонстрантам зігрітися та обробити очі та шкіру.
"Antizona" розташована недалеко від будівлі грузинського парламенту у Тбілісі, за адресою вулиця Чорохи, 8.
Що відомо про протести у Грузії
7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести на тлі підтримки парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".
У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, затримали 66 людей.
До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.
Що відомо про "закон про іноагентів"
Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.
7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.
Читайте також
Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС
Командир "Легіону" розповів про ініціативу влади Грузії щодо позбавлення громадянства грузинів, які воюють в Україні