У Грузії спецназ вночі розігнав протестувальників з-під парламенту. Опозиція пообіцяла щоденні протести

У Грузії спецназ вночі розігнав протестувальників з-під парламенту. Опозиція пообіцяла щоденні протести

Оновлено
Масові протести у Грузії, 7 березня
Масові протести у Грузії, 7 березня. Фото: Telegram

У Грузії у ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту проти ухвалення у першому читанні парламентом Грузії закону "про іноземних агентів". Про це повідомляє "Эхо Кавказа". Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, знову застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, затримали 66 людей.Опозиція пообіцяла щоденні протести.

Голова Єдиного національного руху Ніка Мелія закликав народ Грузії виходити на протести щодня. Про це він сказав журналістам під час протестів біля парламенту.

"З третьої години дня, Грузія, починаємо збиратися на проспекті Руставелі. З третьої години дня, і так буде щодня, весь проспект Руставелі буде Грузинським, ніяких росіян. Стоїмо до перемоги", — сказав Мелія.

За даними каналу mtavari, Ніку затримали силовики та вивезли з проспекту Руставелі

На акції протесту у Тбілісі на проспекті Руставелі затримали одного із засновників опозиційного каналу "Формула" Георгія Ліфонава. Він зв'язався з командою Формули, повідомив, що його заарештували, повідомляє канал.

Зранку 8 березня у МВС Грузії повідомили про 66 затриманих.

"Міністерство внутрішніх справ розпочало розслідування випадків насильства, які відбулися 7 березня у Тбілісі, проспекті Руставелі, біля будівлі парламенту. Правоохоронці затримали 66 осіб на мітингу за дрібне хуліганство та непокору судовому запиту поліції, відповідно до статті 166 та 173 Кодексу про адміністративні правопорушення. Факти вчинених цими особами порушень будуть представлені до суду у терміни, передбачені законом", — йдеться у заяві МВС.

Міністерство також заявило, що "дасть відповідну судову оцінку діям всіх осіб, які допомагали та організували мирний протест, щоб перетворити його на насильницькі дії".

"Всім затриманим пояснили суть порушення, за яке їх затримали", — сказав журналістам заступник начальника патрульної поліції Тбілісі Гога Меманішвілі.

Представники Громадського омбудсмена Грузії зустрілися з затриманими громадянами в ізоляторах та перевірили їхній фізичний стан, повідомили правозахисники. Більше інформації пообіцяли надати згодом.

Європейська служба зовнішніх справ заявила, що закон у його нинішньому вигляді ризикує мати негативний вплив на громадянське суспільство та медіа-організації з негативними наслідками для багатьох грузин, які отримують вигоду від їхньої роботи.

"Цей закон несумісний із цінностями та стандартами ЄС. Це суперечить заявленій меті Грузії щодо приєднання до Європейського Союзу, яку підтримує значна більшість громадян Грузії. Його остаточне прийняття може мати серйозні наслідки для наших відносин", — йдеться у заяві.

Європейський Союз закликає Грузію дотримуватись своїх зобов’язань щодо просування демократії, верховенства права та прав людини та нагадує про право людей на мирний протест, наголосили у ЄСЗВ.

Що відомо про початок протестів у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести на тлі підтримки парламентом законопроекту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу". Поліція почала розганяти учасників акції, застосовуючи водомети та сльозогінний газ, повідомляє Перший канал грузинського телебачення.

Міністерство внутрішніх справ країни закликало протестувальників розійтися і попередило, що "передбачені законом заходи будуть застосовані проти протестувальників з метою відновлення порядку та встановлення громадського порядку".

Ситуація біля парламенту Грузії стала напруженою після закінчення пленарного засідання і частина протестувальників перемістилася до входів будівлі, звідки депутати мають залишити законодавчий орган.

"Поліція розганяє мирний протест водометами. Під струю води потрапила дівчина з прапором Євросоюзу. МВС Грузії заявило, що акція прийняла насильницький характер", — йдеться у дописі російського телеканалу "Дождь".

"Попри численні попередження з боку МВС, учасники мітингу продовжували насильницькі дії, не підкоряючись вказівкам поліції, після чого правоохоронці застосували силу та спеціальні засоби", — прокоментували ситуацію у міністерстві внутрішніх справ Грузії.

Відомство закликало організаторів та учасників акції дотримуватись правопорядку та виконувати законні вимоги поліції.

"Під час акції будь-яке порушення закону супроводжуватиметься негайним реагуванням поліції та буде негайно попереджено в межах закону", — йдеться в дописи МВС Грузії на Facebook.

Суспільне звернулось за коментарями до грузинських журналістів.

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.

Читайте також

Примусова евакуація дітей, повернення з полону українських захисників. 377 день війни. Онлайн

На початок