Піротехніками ДСНС Миколаївської області протягом 10-11 березня здійснили 31 виїзд на розмінування, вилучивши 139 вибухонебезпечних предметів. З початку повномасштабної війни всього вилучено 12 038 боєприпасів.
Про це повідомляє пресслужба надзвичайників.
Як зазначили в ДСНС, станом на 12 березня роботи з розмінування тривають, щоденно рятувальники отримають повідомлення від жителів області про "знахідки".
"Натрапити на вибухонебезпечний предмет можна усюди: в городах, у лісосмугах, у полях, в тому числі на польових дорогах, в парках, навіть у підвалах будинків. Там, де ступала нога російського солдата, або куди діставали їх снаряди — безпечно не буде ще довго", — розповіли надзвичайники.

У разі виявлення предметів, схожих на боєприпаси, людям радять не пересувати їх самостійно, а викликати фахівців за номерами 101 або 102.
Першочерговому розмінуванню на території Миколаївської області підлягають 85 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Станом на 11 березня дозвіл орати отримали власники майже шести тисяч гектарів.
Що відомо
- Ситуація з розмінуванням території Миколаївської області залишається складною. У зв'язку з цим до гуманітарного розмінування залучені іноземні компанії. Понад 10 відсотків Миколаївської області забруднені боєприпасами — начальник ОВА
- Розмінуванням займаються фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій, поліцейські та бригади з інших областей.
- Протягом 6 березня піротехнічні підрозділи ДСНС України залучалися 102 рази, знешкоджено 279 вибухонебезпечних предметів, обстежено територію площею 38,69 гектара. У Миколаївській області піротехніки станом на 7 березня до розмінування залучалися – 3 тисяч 552 разів. Усього з початку широкомасштабного військового вторгнення РФ на території України знешкоджено 329 352 вибухонебезпечних предметів.
- Станом на 7 березня роботі саперів ДСНС 50 заявок на проведення гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель, загальною площею 70 000 гектарів. Щоденно на території Миколаївської області виконують роботи 10 піротехнічних розрахунків.
- Відходячи зі Снігурівки, збройні сили Російської Федерації заміновували будинки місцевих жителів, дороги та залишали міни на відкритих територіях.
- 24 листопада у Снігурівці на мінах підірвались бійці ДСНС. Один з рятувальників, родом з Одещини, Святослав Додон загинув, інший — отримав травми
- У деокупованій Снігурівці 28 листопада цивільна людина підірвалась на міні, яку залишили російські військові, відходячи з міста. Вибуховий предмет був встановлений в підвалі багатоповерхівки.
- В одному з сіл Снігурівщини 15 грудня чоловік знайшов дві протипіхотні міни, які залишили після себе російські військові. Снаряди здетонували. 26-річний чоловік помер на місці.
- На деокупованій частині Миколаївської області, у Снігурівській громаді, 5 січня під час випасу худоби дві корови підірвалися на міні. Тварини загинули на місці події.
- В одному із населених пунктів Березнегуватської громади Баштанського району 16 лютого чоловік підірвався на міні. Випасаючи худобу, він наступив, за попередньою інформацією, на міну-пелюстку.
- На міні у Снігурівській громаді Миколаївської області підірвався автомобіль бригади енергетиків з "Прикарпаттяобленерго". Люди, які перебували у машині, не травмувалися.
- У звільнених громадах Миколаївщини протягом п'ятого березня сталися три випадки підриву на мінах. Розмінування території після російської окупації станом на сьоме березня залишається однією з основних проблем в області.
Читайте також
Армія РФ має змогу підтягувати техніку на Кінбурнську косу — ОК "Південь"
В Очакові на Миколаївщині виникли дві пожежі через російські удари
"Крила підтримки". У Миколаєві дружинам та матерям військовополонених надають психологічну допомогу
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.