Розмінування полів. На Миколаївщині дали дозвіл орати на майже шести тисячах гектарів

Розмінування полів. На Миколаївщині дали дозвіл орати на майже шести тисячах гектарів

Розмінування полів. На Миколаївщині дали дозвіл орати на майже шести тисячах гектарів
Співробітник ДСНС розміновує землі на Миколаївщині. Березень 2023 року. Розмінування. Ілюстративне фото: ГУ ДСНС Миколаївської області

Першочерговому розмінуванню на території Миколаївської області підлягають 85 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Станом на 11 березня дозвіл орати отримали власники майже шести тисяч гектарів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник Управління з питань цивільного захисту Миколаївської обласної військової адміністрації (ОВА) Євген Пронін.

За словами посадовця, питання з розмінування полів вирішують через військову адміністрацію.

"Механізм розроблений таким чином, що всі сільгосптоваровиробники звертаються до Миколаївської ОВА. Вони заповнюють певну форму — назва підприємства, контактна особа, координати землі, яку необхідно розмінувати. Після чого ця форма передається на головне управління ДСНС в Миколаївській області. Координують ці дії Міністерство оборони України і СБУ, які визначають першочерговість розмінування тієї чи іншої землі", — пояснив Євген Пронін.

За станом засміченості вибухонебезпечними предметами землі поділені на три категорії.

"Перша — це землі, де бойові дії не відбувались, але були один-два-три "прильоти" на гектар. Друга категорія — це землі, що мають більш значне забруднення, на один гектар можуть знаходити 10-15 небезпечних предметів. Третя категорія — де відбувалися активні бойові дії. Це "червона зона", яка поки не розглядається, бо там знаходження боєприпасів понад 20 на один гектар", — розповів Євген Пронін.

За словами начальника управління, станом на 11 березня на території Миколаївської області до посівної кампанії планують розмінувати близько 85 тисяч гектарів землі. Майже шість тисяч гектарів вже розміновані й на них працюють аграрії.

Читайте також

Шість обстрілів за добу. На Миколаївщині війська РФ продовжують обстрілювати громади

Через детонацію снаряда у селі на Миколаївщині травмувалася дитина

Миколаївські волонтери Червоного Хреста транспортують маломобільних людей

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок