Армія РФ має змогу підтягувати техніку на Кінбурнську косу — ОК "Південь"

Армія РФ має змогу підтягувати техніку на Кінбурнську косу — ОК "Південь"

Російські війська станом на 12 березня мають змогу на заміну знищеній підтягувати техніку на тимчасово окупований Кінбурнський півострів. Сили оборони відстежують ситуацію.

Про це в ефірі телемарафону повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь" Наталя Гуменюк.

За даними ОК "Південь", цілком ймовірно, що росіяни можуть підтягувати на Кінбурн поодинокі вогневі точки з різного виду озброєння.

"Ми відстежуємо цю роботу, але українські військові можемо реагувати тоді, коли росіяни зробили хоча б один постріл. Це специфіка самої коси, де не дуже легко нам їх виявляти, і вони також ховають за мирними мешканцями, які там залишаються", — сказала Наталя Гуменюк.

Що відомо

  • На Миколаївщині російські війська в ніч проти 12 березня завдали ударів по місту Очаків. Пошкоджені цивільні будинки.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

В Очакові на Миколаївщині виникли дві пожежі через російські удари

"Патріотизм у дітей розвивається просто колосально" — здобутки учнів Миколаївської музичної школи №6

Психологічна та юридична допомога на Миколаївщині: як працює консультаційний центр з питань зниклих безвісти

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок