Кінбурнська коса: що відомо про операцію зі звільнення півострова

Кінбурнська коса: що відомо про операцію зі звільнення півострова

Кінбурнська коса: що відомо про операцію зі звільнення півострова
Архівне фото. Кінбурнська коса в Очаківському районі Миколаївської області, 23 вересня 2015 р. . Фото: УНІАН/Євген Колесник

Кінбурнська коса залишається окупованою частиною Миколаївської області. Проте ситуація в регіоні "має розвиток". Про це Суспільному повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони та охорони "Південь" Наталія Гуменюк. Деталей про хід військової операції не розголошують. Більше про ситуацію на Кінбурнському півострові — у матеріалі Суспільного.

"Кінбурнська коса. Ситуація має свій розвиток. Але це військова ситуація. І як тільки буде доречно й безпечно, ми про неї скажемо", — розповіла Наталія Гуменюк та закликала жителів півдня України утриматися від коментарів щодо ходу бойових дій.

В ніч з 14 на 15 листопада на Facebook сторінці Оперативного командування "Південь" оприлюднили інформацію про те, що з території коси ведуться обстріли.

"З Кінбурнської коси ворог реактивними системами залпового вогню “Град” намагався атакувати Очаків. Удари по акваторії та пірсах. Без втрат. Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами відпрацьовано 50 вогневих завдань, зокрема по дислокації ворожих підрозділів, місцях зосередження озброєння та техніки, складу з боєприпасами в Олешках".

14 листопада у соцмережах з'явилась інформація, що Збройні сили України звільняють окуповані території Херсонщини вже на лівому березі Дніпра. Зокрема, про деокупацію міста Олешки, з посиланням на повідомлення міського голови Євгена Рищука, заявив радник Офісу президента Олексій Арестович в ефірі "Фейгін LIVE".

12 листопада речниця оперативного командування "Південь" коментуючи ситуацію на Кінбурнській косі заявила: "Якщо ми вже поставили за мету звільнити усю Миколаївську область, то вона буде звільнена".

11 листопада начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім у телеграм-каналі повідомив, що вся Миколаївська область, окрім Кінбурнської коси — звільнена.

Кінбурнська коса в окупації

Це піщана коса розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і більше ніж 4700 видів тварин.

Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсону (Херсонський морський торговий порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

В середині квітня 2022 року на півострові почалися пожежі. Станом на жовтень, через дії росіян на Кінбурнському півострові вигоріло вже понад 10 тисяч гектарів. Йдеться про ліси, степові ділянки, очерети тощо. Близько половини наявних природних ділянок на території миколаївської частини коси знищені повідомив голова Миколаївської філії Національного екологічного центру України Олег Деркач.

Читайте також

Операція на Кінбурні має розвиток — Гуменюк про ситуацію на окупованій частині Миколаївщини

"Після деокупації будемо разом створювати заново, щоб Херсонщина не стала "мертвою зоною" — громадська діячка

Загроза обстрілів Миколаївщини досі є — речниця сил оборони півдня

На початок