Папа Римський назвав війну в Україні світовою і підтвердив готовність зустрітися з Путіним

Папа Римський назвав війну в Україні світовою і підтвердив готовність зустрітися з Путіним

ЗМІ
Папа Римський Франциск, промова під час меси
. Папа Франциск, промова під час меси, 29 червня 2022 рік. Фото: Stefano Costantino/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Папа Римський Франциск в інтерв’ю для Італійсько-швейцарського радіо і телебачення знову заявив про готовність говорити з президентом РФ Володимиром Путіним про війну в Україні. Також Франциск сказав, що зараз в Україні іде світова війна. Розмова з Понтифіком вийде в ефір напередодні десятої річниці понтифікату Папи Римського, у неділю, 12 березня, інформують Vatican News.

Відповідаючи на питання журналіста, що би Папа сьогодні сказав Путіну, Франциск сказав, що говорив би з ним так само чітко, як говорить на публіці.

“Він освічена людина. На другий день війни я пішов до російського посольства при Святому Престолі, щоб сказати, що готовий поїхати до Москви, якщо Путін дасть мені вікно для переговорів. Лавров написав мені, що дякую, але зараз не час. Путін знає, що я доступний”, — сказав Папа Римський.

Він також сказав, що війна в Україні підживлюється “імперськими інтересами не лише Російської імперії, а й інших імперій”.

“Але там є імперські інтереси, не тільки Російської імперії, але й інших імперій. Для імперії характерно ставити нації на друге місце”, — сказав Папа Римський.

Він назвав нинішню війну в Україні — світовою.

“За трохи більше ніж сто років було три світові війни: 14-18, 39-45 років і ця, яка є світовою війною. Вона почалася по крихтах, а тепер ніхто не може сказати, що вона не є світовою”, — сказав Франциск.

За словами Понтифіка, всі великі держави втягнуті в неї.

“Поле бою — це Україна. Там воюють усі. Це наштовхує на думку про індустрію озброєнь. Один експерт сказав мені: якщо протягом одного року не виробляти зброю, то проблема голоду у світі буде вирішена. Це ринок. Ведеться війна, продається стара зброя, випробовується нова”, — додав Франциск.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

Папа Римський закликав молитися за українських дітей та мир в Україні

"Це глобально": Папа Римський не бачить швидкого кінця війни в Україні

Папа Римський згадав про Україну, коли говорив про бажаний подарунок на Різдво

На початок