Папа Римський згадав про Україну, коли говорив про бажаний подарунок на Різдво

. Папа Римський Франциск звертається до вірян, 14 серпня 2022 року, Ватикан. Скріншот з відео Vatican News

Папа Римський Франциск як подарунок на Різдво, хотів би отримати "трохи миру". Про це Понтифік сказав у інтерв’ю іспанському виданню АВС.

"Трохи спокою. Скільки воєн на світі! Та, що в Україні, нас стосується найбільше, але згадаймо також М’янму, Ємен, Сирію, де вони воюють уже тринадцять років…", - сказав Папа Римський, відповідаючи на запитання, що він хотів би отримати у подарунок на Різдво.

Папа Римський Франциск раніше закликав вірян відсвяткувати Різдво скромніше, а заощаджені кошти передати Україні. Про це він сказав під час загальної аудієнції в середу, 14 грудня.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Папою Римським

"Немає потреби вказувати ім'я": Папа Римський пояснив, кого вважає винним у війні в Україні