На Київщині відновили понад 10,6 тис. об'єктів, пошкоджених через вторгнення РФ

На Київщині відновили понад 10,6 тис. об'єктів, пошкоджених через вторгнення РФ

На Київщині відновили понад 10,6 тис. об'єктів, пошкоджених через вторгнення РФ
У Київській області станом на кінець лютого відновили понад 10 600 об’єктів інфраструктури Фото: КОВА

На Київщині відновили понад 10 600 об'єктів, пошкоджених через ведення бойових дій на території області. Найбільше постраждало житлових будинків — понад 24 тисячі. На відновлення залучають кошти, виділені з резервного фонду державного та місцевих бюджетів та за сприяння міжнародних партнерів, організацій, фондів.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на заступника голови КОВА Миколу Бойка.

Зазначається, що загалом на Київщині налічується понад 27 тисяч пошкоджених об'єктів внаслідок російської збройної агресії. Ця кількість змінюється через постійні повітряні атаки ворога.

"Після деокупації пристоличного регіону вже відновлено повністю 6 775 об'єктів. Ще понад 3 900 об'єктів відновлено частково, але забезпечено життєдіяльність. Мова йде про об'єкти житлового фонду, освітні заклади, об'єкти соціальної сфери та заклади охорони здоров'я",— каже Бойко.

За його словами, наразі завершені ремонти 5 789 багатоквартирних будинків та приватних домогосподарств, частково відновлено — 3 587. Також повністю відновили 158 закладів загальної середньої та дошкільної освіти і 86 закладів охорони здоров'я.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків.

На Київщині до кінця березня буде відновлено понад 2 000 об'єктів інфраструктури, пошкоджених під час повномаштабного вторгнення російських військ в Україну. Станом на 11 лютого відновлено повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності 10 154 об’єкти.

Станом на початок лютого на Київщині відновлено понад 6 400 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії. Ще майже 3 700 об’єктів відновлені частково, але забезпечено життєдіяльність. Завершені ремонти 5 450 приватних домогосподарств та багатоквартирних будинків. Також частково відновлено понад 3 300 об'єктів житлового фонду.

За минулий рік в області відновили 5 551 об’єкт інфраструктури, а частково — 3 460.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже успішно функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах, що зазнали значних руйнувань унаслідок російської військової агресії. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці.

У липні минулого року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону.

Читайте також

У Гостомелі, після демонтажу, відновлять 6 зруйнованих багатоповерхівок

Освітні і медичні заклади Київщини забезпечили генераторами

Понад 90% закладів освіти на Київщині працюють офлайн

На початок