На Київщині відновили майже 6,5 тис об’єктів, пошкоджених внаслідок війни з Росією

На Київщині відновили майже 6,5 тис об’єктів, пошкоджених внаслідок війни з Росією

На Київщині відновили майже 6,5 тис об’єктів, пошкоджених внаслідок війни з Росією
Фото: КОВА

На Київщині відновлено понад 6 400 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії. Ще майже 3 700 об’єктів відновлені частково, але забезпечено життєдіяльність. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на заступника голови КОВА Миколу Бойка.

Зазначається, що завершені ремонти 5 450 приватних домогосподарств та багатоквартирних будинків. Також частково відновлено понад 3 300 об'єктів житлового фонду.

У КОВА інформують, що наразі проведено роботи з відновлення 156 закладів загальної середньої та дошкільної освіти. Ще 22 таких об'єкти відремонтовані частково. Також протягом усього періоду відновлено 86 закладів охорони здоров'я, що були пошкоджені внаслідок ведення бойових дій.

"Протягом 2023 року плануємо завершити поточні ремонти на Київщині. Також в області є понад 4000 об'єктів житлового фонду, що потребують капітальних ремонтів. Зараз активно готуємося до початку відновлення таких об'єктів. Попри постійний ракетний терор країни-агресора, не зупиняємося ні на мить",— каже Микола Бойко.

Ремонтні роботи виконуються за кошти, виділені з резервного фонду державного та місцевих бюджетів,— підсумували в адміністрації.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків.

За минулий рік в області відновили 5 551 об’єкт інфраструктури, а частково — 3 460.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже успішно функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах, що зазнали значних руйнувань унаслідок російської військової агресії. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці.

У липні цього року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону. Із них 100 мільйонів — на розвиток і утримання автомобільних доріг та відповідної інфраструктури, ще 2 мільйони — на роботу територіальної оборони та інші заходи, пов'язані з військовою агресією.

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Читайте також

У КОВА розповіли, в яких районах Київщини найбільше народжують дітлахів

На Київщині триває запис до бригад "Гвардії наступу". Які документи потрібні

Впевненість і самозахист. Скільки жінок відвідали курси самооборони у Борисполі

На початок