Модульні містечка на Київщині: скільки є, скільки буде і хто може поселитися

Модульні містечка на Київщині: скільки є, скільки буде і хто може поселитися

Модульне містечко у Бучі
Модульне містечко у Бучі. Фото: Олексій Чернишов/Facebook

Найближчим часом у Гостомелі, Макарові і Кухарях Вишгородського району планують відкрити модульні містечка для тих, хто через військову агресію РФ втратив житло. Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Також для встановлення модулів розглядають Димер, Велику Димерку та Дмитрівку Бучанського району, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що одне модульне містечко вже встановлено у Бородянці на території центрального стадіону. Тимчасове житло складається з 88 кімнат, у кожну може заселитися по 4 людини. Містечко майже заселене тими, хто через війну втратив дах над головою.

Ще два модульних містечка встановлено у Бучі: на території паркінгу торгового центру і на території школи. На кожній локації по 88 модулів. Заселення до цих містечок триває, зазначає Київська ОВА.

Порядок заселення визначає орган місцевого самоврядування. Наприклад, у Бучі першочергове право на тимчасове проживання мають, зокрема, багатодітні сім'ї, родини з неповнолітніми дітьми, люди з інвалідністю I та II групи, учасники бойових дій, а також люди з інвалідністю внаслідок війни.

"В будь-якому випадку, мешканці, які втратили житло та потребують тимчасового розміщення, мають звертатись до виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради (жителям Гостомельської територіальної громади – до Гостомельської селищної військової адміністрації)", — наголошують у Київській ОВА.

Модульне містечко — тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни, харчування. Будиночки забезпечені освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.

Що відомо

  • 24 червня У Бучі відкрили модульне містечко на 352 місця. Там тимчасово проживатимуть понад 700 місцевих жителів, які через російську військову агресію втратили оселю.
  • 1 червня у Бородянці відкрили перше модульне містечко на Київщині. Сюди тимчасово заселяться 352 людини, які втратили житло через війну. За словами голови Київської ОВА Олексія Кулеби, загалом у Бучанському районі було пошкоджено майже 16 тисяч житлових будинків. З них 3846 — зруйновані повністю. Це 156 багатоповерхових та 3846 приватних будинків.
  • У Ірпені тимчасове житло облаштували у вагонах Укрзалізниці для людей, які втратили домівки через війну. Там уже зареструвалися близько 50 людей.
  • На території санаторію "Дубки" в Ірпені 11 травня запрацювало перше наметове містечко для людей, які під час воєнних дій втратили житло.
  • Станом на 19 травня у Київській області зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Внаслідок вторгнення військ Росії в області пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків.
  • 23 червня на сесії Київської обласної ради ухвалили рішення щодо початку будівництва 560 нових будинків замість тих, які були зруйновані внаслідок російської військової агресії. Також планується викупити 2000 квартир.

Читайте також

"Нормальні будиночки нам поляки зробили, але у своїй хаті краще". Як живуть у модульному містечку в Бородянці

Вторгнення Росії в Україну, день 125. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок