У Москви залишилось менше сотні високоточних крилатих ракет — ГУР

У Москви залишилось менше сотні високоточних крилатих ракет — ГУР

Уламки ракети "Калібр"
Люди проходять повз уламки крилатої ракети "Калібр", Київ, 29 квітня 2022 року. Фото: Уніан

Російська армія намагається змінити тактику ракетних обстрілів території України.

Про це у коментарі РБК-Україна заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

За даними ГУР та Міноборони, у Росії залишилося менше ніж 100 високоточних крилатих ракет, які найчастіше використовуються при обстрілах. Йдеться про ракети "Калібр", Х-101 та Х-555.

"По-перше, вони справді вчаться на своїх помилках. По-друге, в них закінчуються не лише високоточні ракети, а ракетне озброєння загалом", — сказав Черняк

Обсяги виробництва не встигають за тою динамікою, з якою Росія витрачала їх до середини лютого.

"Вони там не досягли жодного стратегічного успіху, 95% сухопутних військ РФ так чи інакше бере участь в агресії проти України – у них немає чим і немає кому воювати. Тому росіяни вирішили збільшити свій наступальний потенціал застосуванням авіації", — заявив представник Головного управління розвідки.

За його словами Росія має тисячі ракет, але вони використовують їх набагато більше, ніж виробляють.

"За місяць вони зараз можуть виготовити не більше ніж 30-40 ракет. Ті старі ракети, що є в них на озброєнні, або не долітають через несправність, або мають обмежений радіус ураження", — пояснив Андрій Черняк.

Також представник ГУР заважив, що українська протиповітряна оборона щодня посилюється, а з урахуванням того, що Повітряні сили навчилися збивати ракети та дрони-камікадзе, літаки збивати буде ще простіше.

Також в українській розвідці наголошують, що російська армія не відмовилася від ідеї знищити енергосистему України. Разом з енергетикою ворог хоче знищити й паливно-енергетичний сектор, аби зупинити постачання нафтопродуктів.

Обстріли української енергосистеми

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

У листопаді минулого року уряд України розглянув три сценарії блекауту і закликав українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Читайте також

"Російські ракети все частіше падають, не долітаючи до України" — Генштаб про модернізацію Х-101 росіянами

У Повітряних Силах закликали зберігати "тишу" щодо навчання українських військових на ЗРК Patriot

На початок