Російська армія намагається змінити тактику ракетних обстрілів території України.
Про це у коментарі РБК-Україна заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.
За даними ГУР та Міноборони, у Росії залишилося менше ніж 100 високоточних крилатих ракет, які найчастіше використовуються при обстрілах. Йдеться про ракети "Калібр", Х-101 та Х-555.
"По-перше, вони справді вчаться на своїх помилках. По-друге, в них закінчуються не лише високоточні ракети, а ракетне озброєння загалом", — сказав Черняк
Обсяги виробництва не встигають за тою динамікою, з якою Росія витрачала їх до середини лютого.
"Вони там не досягли жодного стратегічного успіху, 95% сухопутних військ РФ так чи інакше бере участь в агресії проти України – у них немає чим і немає кому воювати. Тому росіяни вирішили збільшити свій наступальний потенціал застосуванням авіації", — заявив представник Головного управління розвідки.
За його словами Росія має тисячі ракет, але вони використовують їх набагато більше, ніж виробляють.
"За місяць вони зараз можуть виготовити не більше ніж 30-40 ракет. Ті старі ракети, що є в них на озброєнні, або не долітають через несправність, або мають обмежений радіус ураження", — пояснив Андрій Черняк.
Також представник ГУР заважив, що українська протиповітряна оборона щодня посилюється, а з урахуванням того, що Повітряні сили навчилися збивати ракети та дрони-камікадзе, літаки збивати буде ще простіше.
Також в українській розвідці наголошують, що російська армія не відмовилася від ідеї знищити енергосистему України. Разом з енергетикою ворог хоче знищити й паливно-енергетичний сектор, аби зупинити постачання нафтопродуктів.
Обстріли української енергосистеми
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.
Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
У листопаді минулого року уряд України розглянув три сценарії блекауту і закликав українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.
Читайте також
У Повітряних Силах закликали зберігати "тишу" щодо навчання українських військових на ЗРК Patriot