"Російські ракети все частіше падають, не долітаючи до України" — Генштаб про модернізацію Х-101 росіянами

"Російські ракети все частіше падають, не долітаючи до України" — Генштаб про модернізацію Х-101 росіянами

Микола Данилюк, представник Генштабу
Представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ Микола Данилюк. Фото: Медіацентр

Спроба Росії вдосконалити крилаті ракети Х-101 провалилася, адже масових проривів системи протиповітряної оборони України не відбувається.

Про це на брифінгу заявив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України Микола Данилюк.

"Масових проривів системи ППО не відбувається. Спроба вдосконалити так зване "високоточне" озброєння провалилася", — сказав Микола Данилюк і додав, що "російські ракети все частіше падають на території самої РФ, не долітаючи до України".

За його словами, задум модифікації крилатої ракети Х-101 свідчить про те, що Росія не відмовляється від своєї терористичної тактики, а навпаки, прагне завдавати ще більших руйнувань українським містам і селам.

"Саме тому можуть з’явитися інші нові модифікації та технічні рішення, спрямовані на підвищення точності та смертоносності російських ракет", — сказав Микола Данилюк.

Зокрема, він продемонстрував фрагмент крилатої ракети Х-101 нового покоління, яку було знайдено поблизу села Малютянка на Київщині.

"Ця модифікація з’явилася ще наприкінці минулої осені. Це свідчить про те, що вже в той період часу російська армія зіткнулась з проблемою точності нанесення удару даним видом крилатої ракети", — зазначив представник Центру досліджень.

Данилюк показав старі та нові зразки оптико-електронної системи наведення Х-101. Новий зразок містить три нерухомих об’єктива, у той час, як у старій системі був один такий об’єктив.

За задумом Росії, зазначив офіцер, модифікація повинна була підвищити точність наведення ракети та досягнення кінцевої цілі.

"Також змін зазнала електронно-обчислювальна машина типу БАГЕТ-62-04. Модифікація цієї складової Х-101 є прямим доказом критичної залежності російського ВПК від іноземних компонентів", — підкреслив Микола Данилюк.

Водночас Данилюк повідомив, що починаючи з жовтня 2022 року все більш очевидними стали прояви виснаження запасів крилатих ракет у Росії.

За його словами, окупанти вже просто не можуть дозволити собі масштабних ракетних ударів і використовують засоби ураження з конвеєра, без проведення належних перевірок та контролю.

"Наприклад, під час чергового ракетного удару 10 лютого 2023 року, Росія застосувала крилаті ракети Х-101, вироблені у першому кварталі 2023 року", — зазначив Микола Данилюк.

Що змінилось у начинні російської крилатої ракети X-101

Представник ЗСУ Євгеній відповів на запитання Суспільного щодо змін у російській крилатій ракеті Х-101: "Росіяни змінили електронно-обчислювальну машину та оптико-електронну систему наведення, яка раніше була з одним об'єктивом. У новій версії встановлено вже три об'єктиви. Тобто кут огляду місцевості став більшим. Оптико-електронна система використовується в цій ракеті для навігації та фінального наведення ракети на ціль", — каже Євгеній.

Модернізація крилатої ракети Х-101 не виправдала очікувань РФ — Генштаб
Модернізована оптика ракети Х-101. Фото: Нікіта Галка / Суспільне

"Також з'явився новий блок, який споряджено піропатронами", — додав він.

Модернізація крилатої ракети Х-101 не виправдала очікувань РФ — Генштаб
Блок споряджений піропатронами з дипольними відбивачами. Фото: Нікіта Галка / Суспільне

"А в піропатронах металева стружка — це смужечки різної довжини, призначені для того, щоб створювати хибну хмару, хибні цілі для радіолокаційних станцій і зенітно-ракетних комплексів", — розповів Євгеній.

Модернізація крилатої ракети Х-101 не виправдала очікувань РФ — Генштаб
Дипольний відбивач (залізна стружка), що розлітається з піропатронів, чим створює хибну ціль. Фото: Нікіта Галка / Суспільне

Читайте також

Росія змінила тактику ракетних обстрілів України — Повітряні сили

Росіяни вночі завдали ракетного удару по Україні. Що відомо

Нічний ракетний удар по Україні, ЄС готується запровадити 10-й пакет санкцій проти РФ. 358 день війни. Онлайн

На початок