У Повітряних Силах закликали зберігати "тишу" щодо навчання українських військових на ЗРК Patriot

У Повітряних Силах закликали зберігати "тишу" щодо навчання українських військових на ЗРК Patriot

Юрій Ігнат на брифінгу
Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат, фото: Media Center

Збройні сили Федеративної Республіки Німеччини публікували кілька світлин з навчань українських військових. Але вони дуже чутливо ставляться до оприлюднення інформації, яка стосується військової сфери.

Про це на брифінгу заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Це у нас представники ЗМІ очікують від нас надзвичайної відкритості, але треба розуміти, що це дуже чутлива інформація щодо висвітлення якихось військових речей, роботи ППО особливо. Це супер секретна штука, і ніколи туди нікого не будуть зараз пускати", — заявив Юрій Ігнат.

Він зауважив, що витік інформації — це надзвичайно небезпечна річ. І на запитання, коли можна чекати на українських військових, які навчаються керувати зенітно-ракетними комплексами Patriot Юрій Ігнат відповів:

"Все, що можна було показати — показали. США поки що не оприлюднювали ні фото, ні відео з навчань, але запевняють у своїх повідомленнях, що навчання триває за планом, а в деяких моментах графік пришвидшили, навчання йдуть, а їх терміни будуть скорочені", — сказав речник Повітряних сил ЗСУ.

Що відомо про навчання українських військових управлінню ЗРК Patriot

Наприкінці грудня 2022 року Командувач Повітряних сил ЗСУ затвердив список військових, які навчатимуться управляти системами ППО Patriot в одній з країн НАТО. Про це в ефірі телемарафону заявляв речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Командувач Повітряними силами затвердив перелік людей, які вже можуть бути спрямовані на це навчання, як це було з Iris-Т і NASAMS, коли через кілька тижнів наші фахівці навчилися вміло оперувати цими комплексами", — зазначив Ігнат.

За його словами, навчання може тривати трохи довше, тому що це інша техніка, потужніша і далекобійніша.

В ефірі Суспільного Ігнат пояснив, що знадобиться 2-3 місяці для навчання персоналу для роботи на Patriot.

"Patriot — інша система, потребує більше часу. Але мова про 9 місяців не йде. Направлятимуться на це навчання люди, які пройшли навчання в Харківському університеті Повітряних Сил. Це готові спеціалісти, люди, які мають бойовий досвід, перспективу проходження військової служби. Тягнути з навчанням точно ніхто не буде", — сказав речник Повітряних сил.

За його словами, поки що нема інформації, де проходитиме навчання

"Думаю, наразі ухвалюється рішення, де найкомфортніше і найефективніше буде проходити. Не важливо, де саме. Головне ефективність, терміни та якість навчання", — сказав Ігнат.

Він пояснив, що призначення комплексу Patriot — встановлювати певну обстановку на певних загрозливих напрямках.

"Тобто відганяти ворожу авіацію від наших кордонів, тому що комплекс далекобійний, може вражати аеробалістичні цілі до 150 км. Це інша історія, яка буде впливати на діяльність саме російської пілотованої авіації", — зазначив речник Повітряних сил..

Раніше CNN з посиланням на американського високопосадовця повідомив, що аби навчити перші українські розрахунки користуванню зенітно-ракетними комплексами Patriot, знадобиться кілька місяців.

Як працюють ЗРК Patriot

Зенітні ракетні комплекси Patriot в США почали розробляти 40 років тому. Перший раз Patriot використали в боях на початку 1990-х, під час війни в Перській затоці.

Батарея ЗРК Patriot складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети. Ціна однієї батареї близько мільярда доларів.

Характеристики радіолокаційної станції системи:

  • максимальна висота перехоплення цілі — 24 кілометри;
  • максимальна дальність перехоплення — 80 кілометрів;
  • мінімальна — три кілометри.

Вражає цілі ЗРК Patriot керованими ракетами "земля — повітря". Максимальна дальність ураження коливається від 40 до 160 км залежно від типу ракети. Одночасно Patriot може знищувати вісім цілей та здатен збивати не лише літаки та крилаті ракети, але й балістичні.

"Проблема з системами Patriot в їхній складності. Програма навчання для деяких ремонтників триває майже рік. Це також вимагає розгалуженого ланцюга постачання. Тому це дуже складно. Це з тієї ж категорії, що і, наприклад, реактивні літаки. І Patriot, і такі літаки були б чудовим поповненням під час післявоєнної відбудови української армії. Але складно приймати їх на озброєння під час війни", — говорить Марк Канчіан.

Українських військових навчатимуть користуватися системою у третій країні, пояснили в Білому домі.

Загалом Patriot вже закупили 16 країн світу: Німеччина, Швеція, Іспанія, Румунія, Греція, Нідерланди, Японія, Кувейт, Ізраїль, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет, Бахрейн, Йорданія, Катар, Південна Корея.

Читайте також

США передадуть Україні ЗРК Patriot. Що про них відомо

Блінкен підтвердив передачу Україні систем ППО Patriot. Що ще отримають війська

На початок