Міністерство оборони Сполучених Штатів сьогодні 24 лютого, до річниці повномасштабного вторгнення РФ, оголосило додатковий пакет допомоги з безпеки для України в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).
Про це йдеться на офіційному сайті Білого дому.
Пакет військової допомоги зокрема включає:
- додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
- додаткові артилерійські снаряди калібру 155 мм;
- боєприпаси для реактивних систем з лазерним наведенням;
- CyberLux K8 UAS;
- Switchblade 600 UAS;
- Альтіус-600 УАС; • Стрибок 20 УАС;
- засоби виявлення БПЛА та радіоелектронної боротьби;
- обладнання для розмінування;
- Обладнання підтримки безпечного зв'язку;
- Фінансування навчання, обслуговування та підтримки.
Зазначається, що цього тижня Сполучені Штати також почали виділяти 9,9 мільярда доларів у вигляді грантів завдяки двопартійній підтримці Конгресу, щоб допомогти Україні задовольнити критичні потреби своїх громадян, включаючи охорону здоров’я, освіту та служби екстреної допомоги.
Крім того, адміністрація Байдена планує надати Україні до 250 мільйонів доларів додаткової екстреної енергетичної допомоги, "щоб допомогти Україні ще більше зміцнити свою мережу перед лицем нападів Росії".
Про виділення США нового пакета військової допомоги Україні на суму 450 мільйонів доларів і 10 млн доларів на відновлення енергетики стало відомо 20 лютого, у день візиту президента Байдена до Києва.
“Разом ми направили на захист України майже 700 танків і тисячі броньованих машин, 1000 артилерійських систем, понад 2 мільйони артилерійських боєприпасів, понад 50 сучасних реактивних систем залпового вогню та систем протиповітряної оборони. І це не враховуючи інші пів мільярда доларів, які ми оголошуємо з вами сьогодні та завтра”, — сказав Байден після перемовин з Володимиром Зеленський.
Читайте також: Байден вперше приїхав до Києва з початку повномасштабного вторгнення РФ. Що відомо
Що відомо про військову допомогу США Україні
Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.
9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.
Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.
29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.
3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів.
Читайте також
"Лютий. Рік незламності": президент оприлюднив звернення зранку 24 лютого
Для передачі танків Abrams Україні може знадобитись понад рік — Пентагон
В ООН підтримали українську "формули миру", проти РФ анонсували нові санкції. Роковини війни. Онлайн