Для передачі танків Abrams Україні може знадобитись понад рік — Пентагон

Для передачі танків Abrams Україні може знадобитись понад рік — Пентагон

Для передачі танків Abrams Україні може знадобитись понад рік — Пентагон
Бойові танки Abrams на озброєнні США. AP

Армії Сполучених Штатів може знадобитись понад рік для того, щоб поставити танки M1 Abrams в Україну і все ще розробляються плани щодо того, як і коли вони будуть доставлені. Про це сказала міністерка армії США Крістін Вормут, передає CNN.

"Ми шукаємо найшвидший спосіб доставити танки українцям. Це не буде питанням кількох тижнів, це я вам точно кажу. Жоден з варіантів, які ми розглядаємо, не розрахований на тижні чи два місяці. Є й більш тривалі часові межі. Але я думаю, що є варіанти, які не займуть більше як два роки, менше півтора року", – зазначила вона.

За словами Вормут, США мають зважити переваги й недоліки кожного з цих варіантів.

Вона зазначила, що "ще належить визначити, чи зможуть туди дістатися танки до кінця року".

За її словами, серед варіантів, представлених главі Пентагону Ллойду Остіну є будівництво танків "з нуля". Проте зазвичай армія модернізує наявні варіанти танків, а не робить їх "із нуля".

Також у США розглядають варіанти, які передбачали б країни, котрим США раніше продавали танки, що могло б прискорити постачання до України, проте це також могло б "порушити відносини з важливими союзниками".

Коментуючи тривалі терміни передачі Abrams, Вормут сказала, що питання не тільки в танках – йдеться також про підтримку, яка передбачає евакуаційні машини, боєприпаси та навчання українських військовослужбовців.

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Історія створення машини починається зі створення танка MTB-70, це був спільний проєкт Сполучених Штатів та Німеччини 1960-х. Він розділився на дві гілки — майбутній німецький Leopard 2 та майбутній американський M1 Abrams.

Танк є добре озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Важливими особливостями танку є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк. "Абрамс" є одним з найважчих танків, які перебувають в експлуатації на початку XXI століття.

Що відомо про постачання танків Abrams Україні

25 січня стало відомо, що Сполучені Штати передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

Ще 19 січня заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявляла, що зараз немає сенсу передавати Україні танки Abrams, оскільки вони дорогі в обслуговуванні.

Раніше федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц у телефонній розмові з Джо Байденом заявив, що надасть Україні танки Leopard 2, якщо Вашингтон також ухвалить рішення про постачання своїх танків Abrams. Білому домі заявили, що кожна країна має ухвалювати власне рішення щодо допомоги Україні.

На початок