Сподіваюся, Білорусь не вступить у війну — Зеленський відреагував на слова Лукашенка

Сподіваюся, Білорусь не вступить у війну — Зеленський відреагував на слова Лукашенка

Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що Білорусь не вступить у війну проти України. Про це він сказав в інтерв’ю BBC, коментуючи заяву Олександра Лукашенка про готовність вести війну разом із російськими військами зі своєї території, якщо хоч один український військовий перетне кордон.

"Сподіваюся, Білорусь не вступить у війну. Якщо так, ми будемо боротися і виживемо", — сказав він.

Він додав, що буде "великою помилкою" дозволити Росії використовувати Білорусь як плацдарм для повторного нападу.

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко, спілкуючись з іноземними журналістами 16 лютого, заявив, що готовий вступити у війну лише в разі вторгнення сусідніх країн у Білорусь.

"Я готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку: якщо звідти хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати моїх людей. Якщо вони зроблять агресію проти Білорусі, відповідь буде найжорстокішою. І війна набуде зовсім іншого характеру", — сказав Лукашенко.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Читайте також

"Будемо усі йти на захист у ліси": як живуть волиняни у селах на кордоні із Білоруссю

В ISW оцінили шанси вторгнення Білорусі в Україну

На початок