Лукашенко розповів, за якої умови Білорусь буде готова задіяти армію проти України чи інших сусідів

Лукашенко розповів, за якої умови Білорусь буде готова задіяти армію проти України чи інших сусідів

Олександр Лукашенко
. Президент Білорусі Олександо Лукашенко. Фото: AP

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий разом з росіянами воювати з території країни лише в разі вторгнення сусідніх країн у Білорусь. Про це він сказав на зустрічі з іноземними та білоруськими журналістами, передає Белта.

"Я готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку: якщо звідти хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати моїх людей. Якщо вони зроблять агресію проти Білорусі, відповідь буде найжорстокішою. І війна набуде зовсім іншого характеру", — сказав Лукашенко.

Він зазначив, що це стосується не лише України, а й інших сусідів.

Лукашенко знову заявив, що ще до початку російського вторгнення, Україна нібито готувала удар по Білорусі з РСЗВ.

Він також сказав, що ще з 2020 року Україна фактично першою запровадила санкції щодо Білорусі.

"Не США, не англосакси, не Західна Європа. А, на жаль, наша рідна Україна. Небо закрила, провокації почали здійснювати, готували бойовиків", — сказав білоруський президент.

Лукашенко також заявив, що у Білорусі не оголошували мобілізацію і не збираються це робити, а тому білоруси можуть жити абсолютно спокійно.

"Ми як працювали, так і працюємо. Наші військовослужбовці як несли свою службу, так і несуть. Мобілізацію ми ніяку не оголошували і не збираємося її проводити та оголошувати. Але до війни готуємося у плані того, щоб на нас не було скоєно агресію. Ось і все. Білоруси абсолютно в цьому плані можуть бути спокійними. Наші люди повинні кожен займатися своєю справою та ", — запевнив він.

Крім того, Лукашенко прокоментував закриття пунктів пропуску на кордонах з Польщею та Литвою. Він назвав дії країн економічною провокацією і пригрозив наслідками.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Україні, ЄС готується запровадити 10-й пакет санкцій проти РФ. 358 день війни. Онлайн

Росіяни вночі 16 лютого завдали ракетного удару по Україні. Що відомо

На початок