Українські військові проходитимуть навчання в Норвегії — міністр оборони країни

Українські військові проходитимуть навчання в Норвегії — міністр оборони країни

Українські військові проходитимуть навчання в Норвегії
. Норвегія. Фото: Getty Images

Українські військові проходитимуть навчання в Норвегії. Про це повідомляє місцеве видання DN. Країна вперше запропонує українським військовим тренінги щодо санітарних заходів, стрільби та курс командного управління, розповів міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам.

Перші українські солдати — їх буде близько ста людей — прибудуть цієї весни на базу Національної гвардії в Тронделаг. Вони пробудуть у Норвегії п'ять-шість тижнів. Пізніше цього року їм на зміну приїдуть нові українські військові, повідомив газеті Грам.

Раніше українські бійці вже проходили підготовку у Норвегії, але тоді їх було менше за чисельністю і вони лише мали підготовку на обладнанні, наданому Норвегією.

"Новим є те, що ми пропонуємо спеціалізовану підготовку для українських солдатів у Норвегії, не лише пов'язану з матеріальною частиною. Тепер будуть тренінги з санітарії, снайперської стрільби та курс командного управління. Це великий внесок, який буде помітним", — сказав Грам.

Напередодні стало відомо, що Норвегія підтримує передачу танків Україні, а також сама готується направити танки для ЗСУ. Про це в інтерв'ю розповів міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

Що відомо про допомогу Норвегії Україні

Наприкінці травня уряд Норвегії також ухвалив рішення, відповідно до якого країна почне приймати на лікування поранених українських військових.

У Генеральному штабі ЗСУ зазначили, що загалом у межах військової допомоги Норвегія передала Україні: 4000 одиниць протитанкової зброї M72, 1500 бронежилетів, 5000 шоломів, 15 000 польових пайків, 1000 захисних масок з фільтрами, 2000 спальних мішків, 10 000 спальних матів і деякий одяг, а також систему ППО.

У липні з Норвегії надійшли 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III, а на початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.

У вересні Норвегія підготувала військову допомогу для України: до пакету зокрема увійшли високоточні багатоцільові ракети Hellfire та прилади нічного бачення.

У листопаді Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

Норвегія також передала Україні п'ять військових автобусів швидкої допомоги у межах угоди з координаційним центром Північноатлантичного альянсу з реагування на стихійні лиха.

9 грудня стало відомо, що Норвегія виділить мільярд крон на відновлення інфраструктури в Україні. До цього повідомлялось, що Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових.

Норвегія 5 січня доставила в Україну ще 10 тисяч снарядів, які можна використовувати в кількох типах артилерії, включно з M109, переданим Норвегією минулого року.

Читайте також

Нічна атака "Шахедами", Пентагон почне тренування ЗСУ на танках Abrams. 337 день війни. Онлайн

На початок