"Рамштайн": Глава Пентагону прокоментував надання Україні винищувачів F-16

"Рамштайн": Глава Пентагону прокоментував надання Україні винищувачів F-16

"Рамштайн": Глава Пентагону прокоментував надання Україні винищувачів F-16
. Міністр оборони США Ллойд Остін, фото: AP

Глава Міноборони США Ллойд Остін після засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 14 лютого в Брюсселі прокоментував можливість надання Україні літаків-винищувачів.

"Стосовно нас я не маю що сказати, можу лише підтвердити інформацію, яку сказав президент Байден раніше", — сказав він.

Як відомо, 16 січня Байден заявив, що США не передають Україні F-16. Водночас Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Штати можуть передати Україні винищувачі F-16 або дати "зелене світло" на їхній реекспорт.

Коментуючи постання Міг-25висотний винищувач-перехоплювач з боку Польщі Ллойд зазначив, що США не можуть заборонити Польщі надавати озброєння: "Рішення мають приймати інші країни і ми не можемо диктувати їм".

Читайте також: "Леопардова коаліція". Які країни збирають танки для України

Водночас глава Пентагону заявив, що Росія має багато літаків.

"Що стосується того, чи Росія готує масову атаку з повітря. Ми бачимо, що в Росії є досить багато літаків і тому маємо зробити все, щоб Україна отримала якнайбільше техніки від нас. Ви побачили Patriot, ви побачили інші країни, які долучаються до цієї роботи. Ми працюємо над тим, щоб завезти в Україну озброєння якнайшвидше", — сказав Ллойд.

Він додав, що українці показують хороші результати в збитті ракет: "Але ми хочемо подбати про те, щоб Україна могла захистити себе у майбутньому, незалежно від того чи Росія спробує застосувати свої повітряні сили. І поки що вони цього не зробили, бо українська ППО досить реактивна".

Наостанок Ллойд Остін зазначив, що не може коментувати дані розвідки, але наголосив, що ракетна загроза з боку РФ зокрема на Київ залишається високою.

Перед зустріччю міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен також прокоментувала можливість надання Україні винищувачів F-16. Вона зазначила, що учасники Контактної групи "Рамштайн" мають "дуже інтенсивні контакти з повітряними силами ЗСУ" з цього питання і орієнтуються на рішення США.

"Ми завжди сприймаємо запити від України дуже серйозно. Це правда, що вони просять F-16. Це комплексна зброя, ми маємо обговорити це з нашими партнерами, зокрема зі США. Маємо подумати про здійсненність такого запиту, це щось таке, що вимагає часу. Треба обговорити, що можливо, що ні, які можуть бути наслідки, як ми можемо почати таку операцію. Ось де ми є на цьому етапі. Українська сторона знає, що це питання вимагає часу. І в цьому сенсі це питання не можна порівнювати з бойовими танками, які будуть скоро доставлені в Україну", — зазначила вона.

F-16 — універсальний варіант винищувачів для України, вважає президент Асоціації повітряних та космічних сил Великої Британії Ґреґ Бегвел. Такі винищувачі є на озброєнні у багатьох країн, які "не проти" надати їх Україні. За його словами, досвідчений пілот може опанувати його за 6-8 тижнів, багато систем у винищувачі систематизовані, а ремонтувати їх не складно. Скільки таких літаків треба Україні, як вони можуть змінити ситуацію на полі бою та чим відрізняються від винищувачів РФ — в інтерв'ю Бегвела Суспільному.

Читайте також

За підсумками "Рамштайну" Києву передадуть більше боєприпасів та ППО, а не винищувачі

Україна отримає від Норвегії Leopard 2 і танки спецпризначення

Cоюзники по НАТО готові підтримати Україну у довгостроковій перспективі — Остін

Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції

На початок