Союзники України можуть передати винищувачі F-16 у майбутньому, але зараз важливіші снаряди та ППО. Про це повідомляє британське видання Financial Times з посиланням на джерела.
Міністри оборони НАТО під час зустрічі у форматі "Рамштайн", яка наразі триває у Брюсселі, візьмуть зобов'язання надати Україні більше боєприпасів та засобів протиповітряної оборони, щоб посилити Київ, пише видання із посиланням на офіційних осіб.
У статті йдеться, що останнім часом Україна особливо наполягала на здобутті західних винищувачів. За даними журналістів FT, це питання також буде обговорено, хоча на Заході не вважають його настільки нагальним.
Як повідомляло Суспільне, напередодні "Рамштайну" 13 лютого на пресконференції генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив:
"Нам потрібно розрізняти два підходи. Одна річ – це те, що ми багато обговорювали минулого року, питання про те, чи має НАТО створити заборонену для польотів зону в Україні та надіслати літаки НАТО, щоб забезпечити її. Тоді це було б прямою участю НАТО. Це зовсім інше, ніж те, що зараз обговорюється, а саме — можливість для країн-членів НАТО поставити літаки українцям, щоб вони могли ними користуватися", — сказав він.
Джерела Financial Times також вважають, що винищувачі не зможуть настільки ж протистояти російській армії, як інтегрована ППО.
"Винищувачі не є і не будуть настільки ж здатними протистояти російським Військово-повітряним силам, як інтегрована система протиповітряної оборони", — сказало джерело FT.
Чиновник також додав, що російсько-українська війна виявилася протистоянням артилерій, тому союзники продовжать постачати Україні це озброєння.
Чи отримає Україна західні винищувачі
25 січня 2023 року міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.
26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.
30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.
8 лютого під час візиту президента України Володимир Зеленського до Британії, прем'єр-міністр Сполученого королівства Ріші Сунак доручив міністрові оборони Бену Воллесу вивчити питання про те, які літаки країна могла б надати Україні. Згодом речник британського прем'єра уточнив, що уряд ухвалюватиме рішення про винищувачі для України обережно і обдумано, і не надсилатиме літаки, якщо існує ризик для безпеки Британії.
Читайте також
Дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Що відомо
"Рамштайн", Резніков анонсував нові призначення в Міноборони. 356 день війни. Онлайн