"Леопардова коаліція". Які країни збирають танки для України

"Леопардова коаліція". Які країни збирають танки для України

Які країни збирають танки Leopard для України
. Німецький танк Leopard 1 у Бельгії, 2023 рік. Фото: Getty Images

Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди спільно працюють над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard).

Про це міністр оборони США Ллойд Остін сказав на початку засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 14 лютого в Брюсселі.

"Консорціум країн, включаючи Німеччину, Польщу, Канаду, Португалію, Іспанію, Норвегію, Данію та Нідерланди працюють спільно над наданням Україні бойових танків «Леопард»", — заявив він.

Остін додав, що Сполучені Штати, Чехія та Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає Україні і Польща. Крім того, як зазначив очільник Міноборони США, Сполучене Королівство надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger та працює з рядом країн щодо передачі українським захисниками більше боєприпасів.

Також Контактна група займається посиленням протиповітряної та протиракетної оборони України. Так, Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди працюють над наданням Україні систем Patriot, а Франція та Італія — систем SAMP/T.

14 лютого у Брюсселі відбулось засідання Контактної групи з питань оборони України — так званий "Рамштайн-9".

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Зброя. Усі новини
На початок