Росіяни застосовують тактику людського валу. Офіцер Нацгвардії розповів про оборону Бахмута

Росіяни застосовують тактику людського валу. Офіцер Нацгвардії розповів про оборону Бахмута

Росіяни застосовують тактику людського валу. Офіцер Нацгвардії розповів про оборону Бахмута
Офіцер Нацгвардії України з позивним “Турист”, Бахмут, Донеччина. Фото: Національна гвардія України

Військовий з позивним “Турист” служить у лавах Національної гвардії України восьмий рік. Офіцер розповів, як зі своїм підрозділом боронить від російських окупантів Бахмут.

Військовослужбовець з позивним “Турист” несе службу у складі третьої бригади оперативного призначення з 2015 року. З початком повномасштабного вторгнення, згадує офіцер Нацгвардії, його підрозділ обороняв Харківську область:

“Вони (росіяни) висунулись до окружної (траси) і зайняли там оборону, де ми стояли включно по травень. Потім Прудянка, Карасівка, Шаповалівка. До вересня були тяжкі бої, ми відпрацьовували їх танками, мінометами, із застосуванням БПЛА. Потім в серпні вони відійшли й ми висунулись на кордон з Російською Федерацією”.

Восени російські війська сконцентруватись на Бахмутському та Соледарському напрямках, а також у Майорську. Там підрозділ “Туриста” став в оборону і тримав її півтора місяця.

“Ми заїхали на позиції й на нас був наступ противника. Вони (росіяни) понесли великі втрати. Вони розуміють, що або вони беруть позицію, або вони залишаються там двохсотими та трьохсотими”, — розповів офіцер Нацгвардії.

Наприкінці 2022 року військовослужбовець з побратимами висунувся на захист Бахмута. Каже, на цьому напрямку росіяни застосовують тактику людського валу — відправляють мобілізованих пробивати оборону української армії:

“Мобілізованого взагалі ніхто не буде забирати. Вони залишають тіла й навіть не намагаються їх витягувати. Ведуть їх на забій, беруть числом: може прийти 20, а повернуться назад двоє. А на наступний день командиру дають знову 20. І він знову їх туди поведе”.

За час повномасштабного вторгнення, каже боєць, його підрозділу вдалося ліквідувати до батальйону особового складу противника. Нині “Турист” з побратимами продовжує оборону Бахмута де тривають вуличні бої.

Читайте також

Пішов воювати, аби пришвидшити перемогу. Історія нацгвардійця, який обороняє Бахмут

"Ранок почався з "тридцятки": як служить бойовий медик "Агроном" у Бахмуті

"Намагаюся бути корисним до останнього". Поліцейський з Маріуполя після полону повернувся на Донбас

Бої в Бахмуті. Бійці бригади "Холодний яр" розповили про цивільних у місті та трофейну техніку

"Я бачив, як з моєї квартири вели вогонь по Азовсталі" — маріуполець, який жив у будинку на вулиці Ломізова

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок