Бойка та інших депутатів під санкціями позбавлять звання Героя України — уряд

Бойка та інших депутатів під санкціями позбавлять звання Героя України — уряд

Бойка та інших депутатів під санкціями позбавлять звання Героя України — уряд
Юрій Бойко, ОПЗЖ.

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону, який дозволить позбавити звання Героя України осіб, щодо яких запровадили санкції. Зокрема, така процедура буде задіяна щодо народного депутата від забороненої партії ОПЗЖ Юрія Бойка (тепер очолює депутатську групу "Платформа за життя та мир" - ред.).

Про це 7 лютого заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів. Шмигаль нагадав, що ще у грудні 2023-го доручив Мін’юсту і першій віцепрем’єрці Юлії Свириденко напрацювати відповідні зміни до законодавства.

На сайті президента петиція щодо позбавлення нардепа Юрія Бойка звання Героя України набрала 25 тисяч голосів. Президент 9 грудня 2022 року звернувся до Кабміна з проханням "проаналізувати наявність підстав для застосування персональних обмежувальних заходів щодо Бойка". Майже за місяць Шмигаль надіслав відповідь, що наразі недостатньо підстав для застосування санкцій щодо Юрія Бойка.

"Тому уряд повторно доручив розглянути питання щодо позбавлення Юрія Бойка звання Герой України та винести пропозиції на розгляд РНБО одночасно з набранням чинності вже згаданого законопроєкту", — підсумував прем'єр у промові 7 лютого.

Як Бойко отримав звання "Герой України"

Звання "Герой України" народному депутату, який був обраний до Верховної ради за списком нині забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя" Юрію Бойку присвоїв другий президент України Леонід Кучма 2004 року.

15 вересня 2022-го Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду остаточно заборонив діяльність в Україні проросійської політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" (ОПЗЖ).

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Юрія Бойка помітили у чеському курортному містечку Карлові Вари.

18 листопада 2022 року на сайті президента оприлюднена петиція із вимогою позбавити звання "Герой України" нардепа ОПЗЖ Бойка. Автором звернення є лейтенант Збройних сил Андрій Гайдай.

Що відомо про заборону ОПЗЖ

20 березня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.

28 березня Верховна рада отримала закон проєкту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності.

12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту. Пізніше Віктора Медведчука обміняли на українських полонених із "Азовсталі".

14 квітня на засіданні Верховної ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.

21 квітня у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.

3 травня депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".

15 вересня Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства.

Що відомо про позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ

Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" підіймається ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.

Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда".

29 січня народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції ОПЗЖ, написали заяви на складання мандатів народних депутатів. Інформацію Суспільному підтвердив колишній співголова партії та фракції ОПЗЖ Юрій Бойко.

Читайте також

Зеленський відповів на петицію про позбавлення Юрія Бойка звання "Герой України"

На початок