Активісти вимагають позбавити Юрія Бойка звання "Герой України"

Активісти вимагають позбавити Юрія Бойка звання "Герой України"

Активісти вимагають позбавити Юрія Бойка звання "Герой України"
.

На сайті президента оприлюднена петиція із вимогою позбавити звання "Герой України" нардепа та лідера нині забороненої політичної партії "Опозиційна платформа — За життя" Юрія Бойка.

Автором звернення є лейтенант Збройних сил Андрій Гайдай.

"В умовах повномасштабної війни України з Російською Федерацією, в той час, коли на фронті гинуть сотні кращих синів щодня, вимагаємо позбавити високого звання "Герой України" Бойка Юрія Анатолійовича, лідера забороненої проросійської партії "ОПЗЖ" та колишнього члена "Партії регіонів", оскільки таким чином ми нівелюємо значущість цієї нагороди, фактично прирівнюючи між собою Героїв, що захищають незалежність нашої країни з тими, хто робив усе, щоб ця незалежність зникла, працюючи в інтересах і на догоду кату Путіну", — зазначає військовий.

Відтак Андрій Гайдай просить президента Володимира Зеленського розглянути питання та позбавити Бойка цього звання.

"Вимагаємо негайно розглянути це питання та поставити крапку в ганебному рішенні колишнього президента України Леоніда Кучми про присвоєння Бойку Юрію Анатолійовичу цієї найвищої нагороди", — наголошує він.

Станом на 20:10 петиція вже набрала 24 981 голос із 25 тисяч необхідних для її розгляду.

Що відомо

  • Юрій Бойко — український бізнесмен, політик та державний діяч, колишній співголова партії та фракції ОПЗЖ у Верховній Раді разом із Вадимом Рабіновичем. Бойко був депутатом Верховної ради VI, VIII та IX скликань, обіймав посаду віцепрем’єра в уряді Миколи Азарова у 2012-2014 роках, очолював Мінісерство енергетики та вугільної промисловості в уряді Віктора Януковича у 2006-2007 роках, а також обіймав низку інших посад.
  • 21 квітня у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.
  • Наприкінці серпня повідомлялося, що Юрія Бойка помітили у чеському курортному містечку Карлові Вари.

Читайте також

Рада позбавила повноважень нардепів Рабіновича і Васильковського

На початок