На скільки зменшилось населення України у рік повномасштабного вторгнення — дані Опендатабот

На скільки зменшилось населення України у рік повномасштабного вторгнення — дані Опендатабот

На скільки зменшилось населення України у рік повномасштабного вторгнення
. Буча після деокупації. Фото: Тарас Ібрагімов

На 335 тисяч зменшилось населення на підконтрольній Україні території у 2022 році. Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані Мін’юсту. Йдеться про різницю між кількістю новонароджених та тими, хто помер.

Загалом спад населення у 2022 співвідносний з показниками під час гострої хвилі ковіду та загальним трендом смертності в останні роки, яка значно перевищує народжуваність, відзначили в Опендатабот.

За даними Опендатабот, у 2022 році зареєстровано 541 739 смертей. Це на 24% менше, ніж у 2021. Водночас підбити підсумки по тимчасово окупованих та нещодавно звільнених областях наразі неможливо.

У порівнянні з доковідним 2019, то кількість смертей у рік повномасштабного вторгнення РФ менша на 7%. Якщо ж не розглядати регіони, де ведуться активні бойові дії, та окуповані території, то, в середньому, кількість смертей за рік скоротилася на 16% до показників 2021.

Смертність в Україні — дані Опендатабот
Фото: з сайта Опендатабот

Найбільшу кількість померлих у 2022 році зареєстровано у Дніпропетровській області — 58.445 людей. Друге місце посідає Харківська область, замикає трійку Київ.

Найнижчі показники смертності — у тимчасово окупованих та нещодавно звільнених областях, дані з яких наразі неможливо зібрати у повній мірі. Так, наприклад, у випадку з Херсонською областю кількість облікованих смертей скоротилася більш ніж утричі, в порівнянні з показниками 2021 року.

На скільки зменшилось населення України у рік повномасштабного вторгнення — дані Опендатабот
Фото: з сайту Опендатабот

Кількість новонароджених у 2022 наразі точно підрахувати неможливо. Серед причин — воєнні дії та українки, що народжували за кордоном та ще не встигли подати відповідні папери до консульства або дипломатичного представництва України.

Війна. Усі останні новини

21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей. За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

За даними ООН, станом на кінець листопада у зв’язку з російським вторгненням в Україну загалом загинули чи дістали поранення близько 16,7 тисячі цивільних українців.

Читайте також

У Києві розпочинається Саміт Україна-ЄС, Procter&Gamble внесли у список спонсорів війни. 345 день війни. Онлайн

На початок