Через війну загинули чи дістали поранення 16,7 тисячі цивільних українців — ООН

Через війну загинули чи дістали поранення 16,7 тисячі цивільних українців — ООН

Через війну загинули чи дістали поранення 16,7 тисячі цивільних українців — ООН
. Чоловіки несуть труну з неопізнаними рештками мирного жителя, убитого російськими військами під час окупації в Бучі, Київська область. Одинадцять неопізнаних тіл, ексгумованих із братської могили, поховано в Бучі в четвер. 11 серпня 2022 р. Фото: АР

Станом на кінець листопада у зв’язку з російським вторгненням в Україну загалом загинули чи дістали поранення близько 16,7 тисячі цивільних українців.

Про це зазначається у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненому 21 листопада.

"Із 24 лютого 2022 року, коли почався збройний напад Російської Федерації на Україну, до 20 листопада 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 16784 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в Україні", — йдеться у його тексті.

Серед них — 6595 загиблих і 10 189 поранених цивільних, у тому числі дітей. За даними ООН, у більшості випадків жертвами конфлікту є чоловіки.

До переліку входять мешканці як районів, що залишаються під окупацією російських військ, так і жителів підконтрольної ЗСУ території.

Більшість втрат, зафіксованих серед цивільних, спричинена застосуванням вибухової зброї невибіркового ураження, в тому числі важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетних та авіаударів.

В ООН зауважують, що реальна кількість втрат серед цивільних в Україні є значно вищою, оскільки через війну інформація з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, надходить із затримкою.

Читайте також

США фіксують все більше злочинів Росії на окупованих територіях — Держдеп

На початок