"Характер бойових дій наразі сильно змінився". Гвардієць розповів про участь у боях на Бахмутському напрямку

"Характер бойових дій наразі сильно змінився". Гвардієць розповів про участь у боях на Бахмутському напрямку

"Характер бойових дій наразі сильно змінився". Гвардієць розповів про участь у боях на Бахмутському напрямку
Фото: НГУ

Гвардієць "Боксер" зараз боронить Бахмут. Він старший кулеметник. Брав участь у боях на Харківському напрямку, під Майорськом. Його військова служба почалась у 2021 році. Історію бійця розказали у пресслужбі Східного оперативно-територіального об'єднання Нацгвардії.

"Прийшов до 3-ї бригади оперативного призначення. Щойно пройшов "КМБ"Навчальний збір з підготовки поповнення, і почалося повномасштабне вторгнення. Одразу 24-го лютого ми виїхали на окружну дорогу Харкова, на 602-й мікрорайон. Ну, і там вже почалися наші перші бойові дії", — розповів військовий.

Він каже, що характер бойових дій наразі сильно змінився.

"ЗСУ та російські окупанти постійно намагаються переграти одне одного. Якщо раніше ми думали, що стрілецькі контакти — це щось страшне, нереальне, то тут все набагато гірше! Якщо на Харківському напрямку там були групи, які виконували якісь окремі задачі, то зараз у цьому напрямку проти нас воювали майже всі — від мобілізованих, ПВК “Вагнер”, до якихось спецпідрозділів та ГУР, — пояснив гвардієць.

Як розповів "Боксер", зараз додалось роботи, зокрема штурмової — він з побратимами протидіє тактиці "малих груп", на яку перейшли російські окупанти під Бахмутом.

Хлопець каже, що один з таких епізодів ледь не вартував його підрозділу життя, але їм вдалось відбили всі атаки противника та завдали йому втрат.

“Ми були майже в оточенні. Позавчора ми були в нашій будівлі, де тримали оборону. Окупанти декілька годин вели щільний вогонь, що ми на 3 години вже не бачили нічого, і зайняли кругову оборону в будівлі. І вже пройшла інформація, що ворог зайшов до нас будинок. Звісно, почався контакт. Люди підготовлені. Ми засипали двері, поставили розтяжки, де тримали оборону, скільки це було можливо, відстрілювалися цілий день. Там я не знаю: в мене там уже кулемет заклинило. Але все обійшлося", — розповів "Боксер".

За його словами, на Бахмутському напрямку, порівняно з попередніми фазами війни, все більше впливу на ситуацію справляє українська аеророзвідка.

"Відтак піхотинці мають більше інформації про те, що коїться навколо, і це допомагає активно діяти. Доводиться вести виснажливі бої, після яких дуже складно відновитися — канонада не припиняється взагалі. Хіба на пару годин вночі. Але тоді тишу розривають автоматні та кулеметні черги", поділився військовий.

Читайте також

"Наш полк майже щодня бере у полон російських окупантів". Військовий про бої на Донеччині

Український військовий розповів про участь у боях на Лиманському та Бахмутському напрямках

Рішення піти служити прийняла за годину. Історія військової медикині з Бахмута Аліни Мироненко

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок