Сінгапур допомагає Росії обходити нафтові санкції — Bloomberg

Сінгапур допомагає Росії обходити нафтові санкції — Bloomberg

ЗМІ
Сінгапур допомагає Росії обходити нафтові санкції — Bloomberg
Танкер. Ілюстративне фото: АР

Попит на резервуари для зберігання нафти в Сінгапурі стрімко зростає, що свідчить про те, що потік російського палива змішується та реекспортується по всьому світу. Про це з посиланням на джерела повідомляє агентство Bloomberg.

Російська нафта змішується в Сінгапурі, а потім реекспортується, кажуть джерела

За словами гравців ринку, резервуарний простір у Сінгапурі розкуповується через зростання інтересу та прибутків від змішування постачання дешевого палива з Росії з поставками з інших джерел. За їхніми словами, цей процес може допомогти приховати походження вантажів.

Агентство зазначає, що Сінгапур не заборонив імпорт російської нафти чи нафтопродуктів, хоча фінансовим установам, що базуються в острівній державі, заборонено фінансувати або мати справу з російськими товарами та компаніями. Урядові установи Сінгапуру посилалися на минулі заяви про заборону та політику обмеження цін без додаткових коментарів.

"Ми спостерігали збільшення кількості запитів щодо короткострокового/спотового зберігання в період до грудня", — заявив представник фірми зі зберігання нафти Advario Asia Pacific Pte.

За його словами, компанія перевіряє джерело продуктів, щоб переконатися в дотриманні російських санкцій, перш ніж прийняти їх, додала особа.

Що відомо про санкції проти російської нафти

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Японія також встановила граничну ціну на російську сиру нафту з 5 грудня. Водночас з обмежень виключена сира нафта, що імпортується із заводу "Сахалін-2".

Читайте також

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

Угорщину звільнили від обмежень цін на російську нафту — МЗС країни

На початок