Ціни на нафту зросли після запропонованого ЄС ембарго

Ціни на нафту зросли після запропонованого ЄС ембарго

Ціни на нафту зросли після запропонованого ЄС ембарго
Ілюстративне фото: Unsplash

Пропозиція Європейського Союзу щодо нових санкцій проти Росії, включаючи нафтове ембарго протягом шести місяців викликала зростання цін на нафту.

Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли 0,5%, до 110,74 долара за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate виросли на 0,4%, до 108,21 долара за барель. Обидва контракти зросли більш ніж на 5 доларів за барель у 4 травня, а на початку сесії 5 травня додали в ціні ще один долар.

Джерела Reuters повідомили, що в четвер, 5 травня, Організація країн-експортерів нафти та союзні виробники (ОПЕК+), погодяться підвищити цільові показники видобутку на 432 тис. барелів на добу на червень. Таким чином, ОПЕК+ буде дотримуватися планів щодо поступового збільшення місячного видобутку.

Генеральний секретар ОПЕК Мохаммад Баркіндо зазначив, що інші виробники не можуть замінити російські пропозиції. Водночас він заявив про уповільнення попиту на транспортне паливо та нафтохімічні продукти в найбільшому світовому імпортері Китаї внаслідок карантину через COVID-19.

Як зазначає агентство, пропозиція щодо нових санкцій потребує одностайної підтримки 27 країн ЄС, щоб набути чинності, передбачає поетапне припинення постачання російської нафти протягом шести місяців і нафтопродуктів до кінця 2022 року.

Однак перед Євросоюзом стоїть завдання знайти альтернативні джерела в той час, коли ціни на енергоносії різко зросли. ЄС щодня імпортує близько 3,5 млн барелів російської нафти і нафтопродуктів, а також залежить від поставок газу з Москви.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, у якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ.
  • Європейська комісія може звільнити Угорщину та Словаччину від необхідності запроваджувати ембарго на купівлю російської нафти, яке зараз готується. Оскільки існує побоюювання щодо залежності обидвох країн від російської нафти. Про це заявили в понеділок, 2 травня, двоє чиновників ЄС, пише Reuters.
  • Ембарго на російську нафту в ЄС стає все більш імовірним. За інформацією німецької громадської телевізійної компанії ZDF, такі країни, як Угорщина та Австрія, які вагалися, зараз відмовляються від свого вето.
  • Офіційний Берлін змінив свою позицію щодо санкцій проти РФ та чітко висловився на користь введення нафтового ембарго. Це робить набагато більш імовірним відповідне рішення Європейського Союзу.
  • В Угорщині заявили, що заблокують будь-яку європейську пропозицію, спрямовану на обмеження імпорту енергоносіїв з Росії. Зокрема Будапешт накладе вето на ембарго на російську нафту.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.

Читайте також

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок