"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо
. Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу після зустрічі міністрів закордонних справ G7, 4 листопада 2022 року, фото: AP

Паливо має залишитися на ринку попри погрози Російської Федерації не продавати енергоносії країнам, які доєдналися до лімітування цін на нафту.

Про це під час брифінгу за результатами зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 заявив Державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Цілі лімітів щодо ціни на нафту такі: переконатися в тому, що нафта продовжить поступати на ринок, а по-друге, встановити обмеження на можливості Путіна набивати свої кишені за допомогою продажу палива грошима, якими потім фінансується війна проти України", — пояснив він.

Держсекретар Сполучених Штатів запевнив, що обмеження цін на нафту зменшить можливості російської влади фінансувати війну в Україні, однак залишить паливо на ринку.

"Я вважаю, що Росія може робити будь-що, що захоче, але я думаю, що вона зацікавлена продовжувати продавати енергоносії", — зазначив Блінкен.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів переробки нафти.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.
  • Компанія "Газпром" погрожує припинити постачання газу в Європейський Союз, якщо країни-члени ухвалять рішення щодо запровадження ліміту цін на російське блакитне паливо.
  • 18 жовтня Європейська комісія запропонувала план обмеження цін на газ, який має допомогти знизити вартість блакитного палива в Європейському Союзі та забезпечити його безперебійне постачання цієї зими.

Читайте також

У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти — Bloomberg

Росія може продавати більшість нафти в обхід цінових обмежень G7 — ЗМІ

На початок