Єврокомісія представила членам ЄС проєкт нафтового ембарго — APA

Єврокомісія представила членам ЄС проєкт нафтового ембарго — APA

Єврокомісія представила членам ЄС проєкт нафтового ембарго — APA
Ілюстративне фото: Unsplash

Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, у якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. Про це повідомляє інформаційне агентство APA.

За словами дипломатів, Комісія передала документ країнам-членам ЄС у середу, 3 травня, ввечері. У ньому йдеться про поступову заборону на імпорт російської нафти протягом шести-восьми місяців.

Винятки будуть для Угорщини та Словаччини. Оскільки вони сильно залежать від російської нафти. Їм дозволять продовжити імпорт до кінця 2023 року.

Що відомо

  • Європейська комісія може звільнити Угорщину та Словаччину від необхідності запроваджувати ембарго на купівлю російської нафти, яке зараз готується. Оскільки існує побоюювання щодо залежності обидвох країн від російської нафти. Про це заявили в понеділок, 2 травня, двоє чиновників ЄС, пише Reuters.
  • Ембарго на російську нафту в ЄС стає все більш імовірним. За інформацією німецької громадської телевізійної компанії ZDF, такі країни, як Угорщина та Австрія, які вагалися, зараз відмовляються від свого вето.
  • Офіційний Берлін змінив свою позицію щодо санкцій проти РФ та чітко висловився на користь введення нафтового ембарго. Це робить набагато більш імовірним відповідне рішення Європейського Союзу.
  • В Угорщині заявили, що заблокують будь-яку європейську пропозицію, спрямовану на обмеження імпорту енергоносіїв з Росії. Зокрема Будапешт накладе вето на ембарго на російську нафту.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 70. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок