Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель
. Нафтовий танкер San Sebastian біля нафтопереробного заводу ISAB (Сицилія, 31 травня 2022 року). ISAB належить російському Лукойлу. Фото: АР

Президент Володимир Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту на рівні 30-40 доларів за барель, аби Росія не використовувала доходи від неї у війні проти України.

Про це він сказав на пресконференції після установчого саміту ініціативи Grain from Ukraine.

"Обмеження, яке сьогодні розглядається, становить близько 65 доларів. Я вважаю, що воно штучне: Росія заробить ті десятки мільярдів. Ми б хотіли, щоб санкції виявилися результативними й обмеження були на рівні $30-40, аби Росія їх відчувала", — сказав президент.

Зеленський зазначив, що наразі обговорюється можливість запровадження санкцій у 9 пакеті.

За його словами, українські дипломати роблять усе можливе, щоб не було перерви між обмеженнями щодо Росії, а також "дотискають" зниження граничної ціни на нафту.

Раніше стало відомо, що Європейський Союз зупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважають попередню пропозицію "занадто щедрою" для Росії.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.
  • 6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Читайте також

Заборона на торгівлю та транспортування російської нафти: Єрмак розкрив зміст нових санкцій США

У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти — Bloomberg

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

На початок